České středohoří - Hrady a zámky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Českém středohoří doporučujeme navštívit hrady a zámky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy České středohoří
1 2
Hrad Hněvín

Hrad Hněvín

Nejkrásnější vyhlídka na město Most je z hradu Hněvín, který je replikou původního hradu ze 13. století. Za panování Rudolfa II. zde nedobrovlolně pobýval anglický alchymista Edward Kelley, který zde vytvořil své dílo Pojednání o kameni mudrců.

hrad Střekov

hrad Střekov

Nádherný výhled na řeku Labe a Masarykova zdymadla, bohatá historie, zajímavá expozice, hudební festivaly..., to je jen stručný výčet důvodů, proč navštívit hrad Střekov.

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy byl postaven na začátku 18. století ve stylu baroka. Leží uprostřed rozlehlého parku, kterým vede značená stezka pro pěší turistiku, ale i cyklostezka. V roce 2002 zámek i park velmi poničila povodeň. Dodnes probíhají restaurátorské práce, ale prohlídka je možná v měsících duben až září.

Zámek Libochovice

Zámek Libochovice

Ve městě Libochovice v Českém středohoří stojí krásný zámek postavený v raně barokním slohu. Tato historicky cenná budova byla na počátku tohoto tisíciletí vyhlášena jako Národní kulturní památka. V zámku se nacházejí vzácné sbírky a krásná kolekce dochovaného renesančního nábytku.

Hrad Bezděz

Hrad Bezděz

Hrad Bezděz nebyl nikdy přestavován, ani neprošel žádnými úpravami, které by výrazně změnily jeho vzhled. Je považován za jeden z nejvýznamnějších a nejmagičtějších hradů u nás. Je oblíbeným cílem návštěvníků zdejšího malebného kraje.

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří

Nedaleko Mostu stojí na skále zámek Jezeří. Z jeho terasy je výhled do okolní krajiny, která byla dříve převážně zemědělská. Dnes se můžeme dívat jen na krajinu poznamenanou povrchovou těžbou uhlí. Renesanční zámek Jezeří stojí na místě hradu, který zde byl založen ve 14. století.

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Zámecký areál v Benešově nad Ploučnicí zahrnuje dva zámecké celky Horní a Dolní zámek a farní kostel Narození Panny Marie. Celý tento komplex je ojedinělým příkladem tzv. saské renesance. Sídlil zde v 16. století rod Salhausenů z Míšně.

Hrady a zámky

Zámek Mělník

Mělnický zámek se tyčí na návrší nad soutokem řek Labe a Vltavy. Je vystavěn v renesančním slohu. Je v něm umístěna unikátní sbírka map evropských měst ze 17. století. Ze zámku je překrásný výhled na okolí.

Hrady a zámky

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves je půvabná renesanční stavba. Vzhledem k tomu, že stojí nedaleko Prahy, je oblíbeným výletním místem. Nejzajímavější expozicí je vzácná sbírka obrazů a řemeslných výrobků z 12. až 20. století.

Hrady a zámky

Hrad Budyně nad Ohří

Při prohlídce hradu Budyně se návštěvníci seznámí s historií Budyňska, mohou obdivovat renesanční sály s nástěnnými malbami a navštívit ojedinělou alchymistickou dílnu Jana Zajíce z Hazmburka. K vidění je zde i vyhlášený budyňský drak, kterým je krokodýl dovezený na hrad na počátku 16. století.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.