Chata Olešná

2 ložnice
Domácí zvíře
Cyklotrasy v okolí
Maximálně pro 5 osob
Koupání a vodní sporty v okolí
Les u objektu
Číslo chaty: 1330

Rodinná dovolená

Novinka 2013


Pronájem chaty Olešná - podrobný popis

Pěkně zařízená 3-pokojová chata (60 m2) pro 4 až 5 osob v chatové osadě přímo u Orlické přehrady (k vodě pouze 200 m) nedaleko lesa. Předsíň. Obytný pokoj je vybaven sedacím a jídelním koutem, krbovými kamny a TV; vstup na balkon. V malé kuchyňce je k dispozici el. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, mikrovlnná trouba a el. konvice. Koupelna se sprchovým koutem a WC – bojler 80 l. Z obytného pokoje vedou schody do podkroví, kde se nacházejí 2 ložnice: 1/ průchozí s lůžkem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby; vstup na balkon s částečným výhledem na Orlickou přehradu a 2/ se 2 lůžky a TV. Nekuřácký objekt. Na zahradě (500 m2), která je z větší části oplocena živým plotem, se nachází venkovní posezení a ohniště. Možnost úschovy jízdních kol. Neoplocené parkování. Povolena jsou jen malá psí plemena!

Domácí zvíře Domácí zvíře za poplatek 350,-Kč/zvíře/týden. Více o pobytech se psy.
Les u objektu Les je od chaty vzdálen asi 200 m.
Dobře vybavená kuchyně El. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, mikrovlnná trouba a el. konvice.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v Bernarticích (7 km)

Fakultativní služby

Povlečení je v ceně. Ručníky a utěrky vzít s sebou.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 15,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chaty Olešná je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chaty poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chaty je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Popis okolí chaty Olešná

Obec Olešná s chatovou oblastí Strouhy leží téměř na půlce cesty mezi městy Písek a Tábor přímo u přehrady Orlík (26 km2 vodní plochy). Místo je vhodné k odpočinku, cykloturistice, vycházkám do přírody i k výletům za historickými pamětihodnostmi. Koupání, vodní sporty, rybaření, plavby lodí u Orlické přehrady (jen 0,2 km). Koupaliště Milevsku (16 km). Koupaliště, krytý bazén, posilovna a squash v Písku (20 km). Tenisové kurty v Olešné (2 km). Golf v Kestřanech (25 km). Restaurace v Bernarticích (7 km), nákupy v Podolí (4 km). Turistické cíle: Jestřebice (rozhledna Kupa), Milevsko (premonstrátský klášter), Zvíkov (hrad), Orlík nad Vltavou (zámek), Písek (historické centrum, nejstarší kamenný most v ČR), Blatná (zámek), Březnice (zámek), Vysoký Chlumec (skanzen – muzeum vesnických staveb Středního Povltaví), Příbram (Hornické muzeum, poutní místo Svatá Hora), Tábor (Husitské muzeum, katakomby, hrad s vyhlídkovou věží), Chýnov (Chýnovská jeskyně), Sezimovo Ústí (vila bývalého prezidenta Dr. Eduarda Beneše), Bechyně (zámek, klášter, první elektrická železniční trať v republice a železobetonový most přes řeku Lužnici).

Lázně v okolí

Bechyně (18 km): léčba pohybového ústrojí (slatinné koupele a zábaly, elektroléčba, masáže).

Souhrn rekreačních možností v okolí chaty Olešná

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Přírodní koupání v Orlické přehradě (0,2 km). Koupaliště v Milevsku (16 km) nebo v Písku (20 km).
Rybaření v okolí Rybaření na Orlické přehradě (0,2 km)
Lázně v okolí Ano
Tenis v okolí Tenisové kurty v Olešné (2 km)
Golf v okolí Golf v Kestřanech (25 km)
Posilovna v okolí Posilovna v Písku (20 km)

V naší nabídce naleznete i další ubytování ve stejné lokalitě jako Chata Olešná: Chata Jižní Čechy, Chata přehrada Orlík, Chata Karlovarský kraj.


Dotazy k pronájmu chaty Olešná Položit dotaz

Vloženo: 10.6.2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jde tento objekt pronajmout pouze na víkend. Děkuji Sodomová

Vážená paní Sodomová,

děkujeme Vám za Váš dotaz k chatě 1330 Olešná. Chata se bohužel pronajímá pouze v týdenních turnusech od soboty do soboty. Děkujeme za pochopení.

V přípapadě dalších dotazů se na nás můžete obrátit také prostřednictvím bezplatné zákaznické linky 800 101 127 každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hodin.

Vloženo: 19.6.2013

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na velikosti a uspořádání ložnic a dále jaké je zde schodiště - máme dvouletá dvojčata a tak musíme do ložnice umístit dvě postýlky. A v některých chatách jsou schody otevřeny přímo nahoru do pokojů a není tam žádná předsín - tj. žádné dveře . Jedná se mi o bezpečnost - vrch není na fotografiích. Moc děkuji Zourková
Vážená paní Zourková,


děkujeme Vám za Váš dotaz k chatě 1330 Olešná.


Velikost ložnic v podkroví je cca. 12 m2 a 7 m2. Schody z přízemí ústí přímo do větší ložnice, schodiště je z pohledu z ložnice otevřené. Postýlky by se vešly do větší ložnice, do menší ložnice ne.
Kapacita chaty je 5 osob (včetně dětí).


V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o rezervaci nás můžete kontaktovat na bezplatné lince 800 101 127 nebo e-mailem.Související objekty

Akceptované poukázky a asociace