Chata Lomnice nad Lužnicí

1 ložnice
Domácí zvíře
Oplocení zahrady
Maximálně pro 5 osob
Internet v objektu - wifi
Koupání a vodní sporty v okolí
Číslo chaty: 0614

Náš tip

Rodinná dovolená

Luxusní chata

Prodloužený víkend


Pronájem chaty Lomnice nad Lužnicí - podrobný popis

Nová kvalitně zařízená 2-pokojová chata (65 m2) pro 4-5 osob v oplocené zahradě v tiché ulici na kraji městečka. Vstup přes terasu s posezením. Obytná místnost (25 m2) je vybavena sedací soupravou, jídelním koutem pro 3 osoby, kuchyňským koutem, norskými krbovými kamny, TV a rádiem (kazeta, CD). V kuchyňském koutě je k dispozici 2-plotýnkový el. vařič, lednička, mikrovlnná trouba, kávovar a el. konvice. Koupelna se sprchovým koutem a WC – bojler 60 l. Příkré schody do otevřeného podkroví s 1 lůžkem. Následuje podkrovní ložnice (20 m2) se 4 lůžky. Možnost bezplatného připojení k internetu. Nekuřácký objekt. Topení na tuhá paliva nebo elektrické. Na oplocené zahradě (250 m2), která je společná s ubytovatelem, je k dispozici terasa s posezením, pergola s posezením a přenosný gril. Parkování v garáži, popř. neoplocené parkování.

Domácí zvíře Ne
Oplocení zahrady plot
Internet v objektu - wifi Ano
Garáž Ano
Povlečení Povlečení za poplatek 50,-Kč/lůžko/výměna.
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (0,2 km)

Popis objektu majitelem

Chce-li někdo užít krajiny rybníků, není lepšího výchozího bodu. Rovinatá krajina nevyžaduje velkou turistickou zdatnost a každý si může délku své trasy vybrat z velké nabídky. Málokterá obec je tak obklopena vodními plochami. Na kterékoliv světové straně najdete rybniční hráz a zákoutí, kde budete mít pocit, že tudy ještě nikdy nikdo nejel. Ornitologové, sportovní rybáři, či jen milovníci klidného neuspěchaného života tu najdou důvod pobytu.

Vybavení a struktura chaty dovoluje pobyt v průběhu celého roku. Při chladném počasí se zapne podlahové topení, nebo se zatopí v krbových kamnech. Koupání v rybníku lze nahradit koupáním v třeboňském krytém bazénu (10 km), nebo teplými rašelinnými procedurami.

Fakultativní služby

Povlečení, ručníky, utěrky vzít s sebou. Povlečení možno zapůjčit na místě za poplatek 50,-Kč/lůžko/výměna.

Příjezd/Odjezd

16.00-19.00 / 8.00-10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

Období Termín od Termín do Cena za objekt/týden
Jaro 2021 3.4.2021 26.6.2021 10 388 Kč
Léto 2021 26.6.2021 4.9.2021 11 431 Kč
Podzim 2021 4.9.2021 13.11.2021 10 388 Kč

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 10,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie a vody. Poplatek za dříví do kamen.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chaty Lomnice nad Lužnicí je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chaty poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chaty je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Víkendové pobyty

Pobyty na víkend a prodloužený víkend

Víkendové pobyty a prodloužené víkendy se vyřizují prostřednictvím poptávkového formuláře níže. Aktuálně jsou k dispozici jarní prodloužené víkendy a víkendové pobyty v roce 2021.

Chata  Lomnice nad Lužnicí je k dispozici na minimálně 3 noci za cenu 1 600,- Kč na noc.

Poptávkový formulář k Chata Lomnice nad Lužnicí

Zobrazit poptávkový formulář


Popis okolí chaty Lomnice nad Lužnicí

Městečko Lomnice nad Lužnicí leží v CHKO Třeboňsko, ca. 10 km severně od Třeboně. Místo je vhodné nejen k relaxaci, ale zároveň k projížďkám na kole (nově značená síť cyklostezek) i vycházkám do přírody. Koupání v okolních rybnících (od 2 km) nebo v pískovně ve Frahelži (5 km). Krytý bazén, tenisové kurty, posilovna, jízda na koni, squash v Třeboni (10 km). Rybaření v místě (0,8 km). Golf v Hluboké nad Vltavou (30 km). Restaurace a nákupy v místě (0,2 km). Turistické cíle: Lomnice nad Lužnicí (naučná stezka Velký Lomnický, přírodní rezervace Velký a Malý Tisý – významná ptačí území), Třeboň (historické náměstí, zámek, Schwarzenberská hrobka, rybník Svět), město Jindřichův Hradec (zámek, galerie, Vlastivědné muzeum, Proboštský kostel, přes který prochází poledník 15° od Greenwiche, rybník Vajgar, úzkorozchodná železnice Obrataň-Jindřichův Hradec-Nová Bystřice), Zoo Ohrada u Hluboké nad Vltavou, zámky Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota, Kratochvíle; Trocnov (rodiště Jana Žižky), historická města: České Budějovice, Tábor, Písek, Český Krumlov; Chýnovská jeskyně, Novohradské hory, Šumava.

Tipy od majitele

Přímo v Lomnici se nachází zábavné středisko Farská louka s pravidelnými koncerty a festivaly, dále sportovní areál (běžecká dráha, hřiště s umělou trávou a osvětlením), kostel sv. Václava (poslední stavba bývalého husitského hradu), stará radnice s IKS.

Pro pěší výpravy doporučuji naučnou stezku kolem rybníka Velký Lomnický, ptačí rezervaci na Velké Tisém, sádky a Zlatou stoku, která unikátně propojuje rybniční soustavu. Pro cyklisty cesty na Rožmberk, pískovny, Stráž (poslední sídlo Emmy Destinové), okolní vesnice, které dotvářejí ráz jihočeské krajiny mnohými opravenými statky a chalupami. Řada těchto míst se objevuje i v národních písních.

Pro návštěvníky, kteří chtějí část cesty popojet autem, pak doporučuji návštěvu Třeboně, zámku Hluboká a Českého Krumlova. Na všech uvedených místech počítejte alespoň s půldenním pobytem.
Stojí za to!

Lázně v okolí

Třeboň (10 km):

Třeboňské lázně nabízí turistům mnoho možností pro relaxaci i využití volného času. Lázně Aurora i Berta mají svůj plavecký bazén, fitness centrum, saunu, squash, bowling bar a restauraci. V lázních Aurora ve Wellnesscentru Agua viva je bazén s mírně slanou vodou a s vodními atrakcemi včetně divoké řeky a tobogánu. V Lázních Berta je Sport park s krytou tenisovou halou i venkovními kurty. Lázně v Třeboni se specializující na léčbu pohybového aparátu. 

Relaxační procedury v Třeboňských lázních

Lázně Třeboň nabízí i širokou škálu relaxačních služeb jako jsou: slatinné koupele a zábaly, vodoléčebné koupele, masáže ruční (klasické, exotické, antistresové, anticelulitidní) i mechanické. Procedury doporučujeme objednávat vždy s dostatečným předstihem před nástupem na pobyt.

Souhrn rekreačních možností v okolí chaty Lomnice nad Lužnicí

Koupání a vodní sporty v okolí Rybníky v okolí (od 2 km), pískovna ve Frahelži (5 km), krytý bazén v Třeboni (10 km)
Rybaření v okolí Rybaření v místě (0,8 km)
Cyklotrasy v okolí
Lázně v okolí Ano
Jízda na koni v okolí Jízda na koni v Třeboni (10 km)
Tenis v okolí Tenisové kurty v Třeboni (10 km)
Golf v okolí Golf v Hluboké nad Vltavou (30 km)
Posilovna v okolí Posilovna v Třeboni (10 km)

Dotazy k pronájmu chaty Lomnice nad Lužnicí 12× Položit dotaz

Vloženo: 10.2.2015

Dobrý den. Ráda bych se zeptala jestli je ¨v chatě připojení k internetu přes wifi. Děkuji. Lenka Blažková

Vážená paní Blažková,

děkujeme Vám za Váš dotaz k chatě 0614 Lomnice nad Lužnicí. Ano, připojení k internetu na této chatě je přes wi-fi.

V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit také prostřednictvím bezplatné zákaznické linky 800 101 127 každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hodin.

Vloženo: 3.7.2012

Dobrý den,

prosím o informaci, zda je chata volná v termínu od 21.7.2012 nebo od 28.7.2012.

Předem děkuji za info
S pozdravem
E. Lindušková
Vážená paní Lindušková,


děkujeme Vám za Váš zájem o chatu 0614 Lomnice nad Lužnicí.


V termínech od 30.6.2012 do 25.8.2012 je chata bohužel již plně obsazená. Předběžně volný je termín 25.8.-1.9.2012.


V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o rezervaci jsme Vám k dispozici na níže uvedeném kontaktu.
Zobrazit všechny dotazy


Seznam turistických cílů v okolí chaty Lomnice nad Lužnicí Všechny turistické cíle


Související objekty

Akceptované poukázky a asociace