Chalupa Jilemnice

4 ložnice
Domácí zvíře
Internet v objektu - wifi
Maximálně pro 12 osob
Cyklotrasy v okolí
Koupání a vodní sporty v okolí
Číslo chalupy: 2117

Rodinná dovolená

Novinka 2021

Chata na víkend


Pronájem chalupy Jilemnice - podrobný popis

Historií dýchající roubená chalupa (cca. 100 m2) z konce 18. století v netradiční zelené barvě je součástí Zvědavé uličky města Jilemnice a nabízí pronájem pro max. 12 osob. Každý z domů Zvědavé uličky má ozdobně pobíjené lomenice a je originálem místní lidové architektury. Vzájemně jsou pak postaveny o 1 okenní osu blíže do ulice – tzv. „vykukují“. Jejich obyvatelé tak měli všichni stejnou šanci sledovat veřejné dění na hlavní třídě. Vstup do chalupy je přes chodbu do stylově a útulně zařízené obytné místnosti (30 m2). Dominantou místnosti jsou plně funkční zelená kachlová kamna, která málokdo nechá během pobytu zahálet. Dále je vybavena sedací soupravou, prostorným jídelním koutem, dětskou židličkou a TV. Přímo na obytnou místnost navazuje opticky oddělená, malá ale plně vybavená kuchyně. V ní je hostům k dispozici sklokeramická varná deska (4 varné jednotky), myčka na nádobí, kávovar Dolce Gusto a 2 elektrické konvice. V malé chodbě oddělené dveřmi je samostatně stojící lednice s mrazícím boxem, elektrická trouba, mikrovlnná trouba a pračka. Z chodby je přístupný také útulný vinný sklípek k večernímu posezení. V přízemí chalupy se dále nachází koupelna (sprchový kout, umyvadlo, WC) a první z ložnic (30 m2) se 4 lůžky, dětskou postýlkou, stolem a židlemi. Z chodby vedou schody do podkroví, kde se nachází další tři samostatné ložnice a druhá koupelna (sprchový kout, umyvadlo, WC). Rozložení lůžek v ložnicích je následující: 1/ (7 m2) s dvojlůžkem, 2/ (9 m2) s dvojlůžkem a 3/ (22 m2) s dvojlůžkem, 2 samostatnými lůžky, stolem, židlemi, TV a mlynářskými schody bez zábradlí přístupnou galerií s matracemi. Topení: centrální elektrické + dřevem v kamnech. Nekuřácký objekt. K roubence díky poloze v historické části města připadá jen skromná zahrádka. Nachází se na ni (za živým plotem schované) venkovní posezení a přenosný plynový gril. Přímo před chalupou je vyhrazeno 1 neoplocené parkovací místo, další ve vzdálenosti 50 m.

Domácí zvíře Ne
Internet v objektu - wifi Ano
Dětská postýlka Ano
Dobře vybavená kuchyně Sklokeramická varná deska (4 varné jednotky), el. trouba, lednice s mrazícím boxem, myčka na nádobí, kávovar Dolce Gusto, 2 elektrické konvice a mikrovlnná trouba.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Ano
Pračka Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (50 m).
Vzdálenost nákupu Nákupy v místě (0,1 km).

Fakultativní služby

Povlečení, ručníky a utěrky jsou v ceně pobytu.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00

Musíte vidět


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 15,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 7000,-Kč. Spotřeba el. energie. Poplatek za dřevo nad běžnou spotřebu max. 150,-Kč/den.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chalupy Jilemnice je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chalupy poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chalupy je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Víkendové pobyty

Pobyty na víkend a prodloužený víkend

Víkendové pobyty a prodloužené víkendy se vyřizují prostřednictvím poptávkového formuláře níže.

Víkend nebo prodloužený víkend si můžete dopřát mimo hlavní letní a zimní sezónu, kdy jsou v nabídce jen týdenní pobyty. Aktuálně  jsou k dispozici víkendové pobyty na jaře a na podzim 2024. Nejčastěji jsou poptávány víkendy a prodloužené víkendy v období od května do poloviny června.

S předstihem si můžete plánovat i víkendový pobyt na chatě na podzim 2024.

Chalupa  Jilemnice je k dispozici na minimálně 2 noci za cenu 4 000,- Kč za noc.

Poptávkový formulář k Chalupa Jilemnice

Zobrazit poptávkový formulář


Popis okolí chalupy Jilemnice

 • Podkrkonošské město Jilemnice bývá nazýváno bránou Krkonoš a kolébkou českého lyžování. Najdeme ho v okrese Semily, mezi městy Semily a Vrchlabí. Přírodní krásy Krkonoš i historické památky v okolí nabízejí spoustu možností, jak využít čas zde strávené dovolené. Nejvyšší české hory Krkonoše (národní park 400 km2) jsou protkány řadou turistických stezek a cyklotras, v zimě jsou zde nejlepší lyžařské podmínky v republice. Ve vzdálenosti 500 m od chalupy je veřejnosti k dispozici sportovní a volnočasový areál Hraběnka (in-line brusle, kolečkové lyže, biatlonová střelnice, běh, rychlostní chůze, běžecké lyžování). Koupání na krytém bazéně v místě (300 m), na koupalištích v Mříčné (3 km) a v Poniklé (11 km), na rekreačním rybníku Vejsplachy ve Vrchlabí (10 km) nebo v aquaparku ve Špindlerově Mlýně (25 km). Posilovna a tenisové kurty v místě (300 m). Jízda na koni v Janově hoře (14 km). Golf v Semilech (17 km). Restaurace v místě (0,05 km). Nákupy v místě (0,1 km).

Turistické cíle:

 • Jilemnice (Krkonošské muzeum ve zdejším zámku, Zvědavá ulička – unikátní soubor roubených domů),
 • Krkonoše (nejvyšší česká hora Sněžka - 1602 m n. m., Obří důl, prameny Labe, Pančavský vodopád, Mumlavský vodopád, Medvědín, Tvarožník,...),
 • Vrchlabí (Krkonošské muzeum, rozhledna Žalý),
 • Poniklá (Muzeum krkonošských řemesel),
 • Harrachov (Muzeum skla, Hornické muzeum, Expozice Šindelka - muzeum lesnictví, lanovka na Černou horu podél mamutího můstku pro skoky na lyžích),
 • Kořenov (Muzeum ozubnicové dráhy Tanvald – Kořenov – Harrachov),
 • Příchovice (rozhledna Štěpánka, rozhledna Maják, Muzeum Cimrmanovy doby),
 • Vysoké nad Jizerou (Vlastivědné muzeum),
 • Roprachtice (rozhledna U Borovice),
 • Bozkovské dolomitové jeskyně,
 • Nová Paka (Klenotnice - muzeum drahých kamenů, Muzeum automobilů a motocyklů, Suchardův dům),
 • Pecka (hrad),
 • přehrada Les Království (technická památka),
 • Hostinné (františkánský klášter),
 • Černý Důl (Muzeum Podzemí),
 • Janské Lázně (lázeňský areál s lázeňskou kolonádou, Stezka korunami stromů, rozhledna Na Zlaté vyhlídce, rozhledna Na Černé hoře),
 • Pec pod Sněžkou (lanovka na Sněžku, rozhledna Hnědý vrch, Hornické muzeum štola Kovárna),
 • Žacléř (Městské muzeum, Hornický skanzen),
 • dělostřelecká tvrz Stachelberg u Žacléře (Vojenské muzeum),
 • Dvůr Králové nad Labem (Safari park),
 • Kuks (barokní špitál).

Lázně v okolí

 • Janské Lázně (27 km): léčba pohybového a dýchacího ústrojí, popálenin a dětských onkologických onemocnění.

Lyžování v okolí

 • Vítkovice (10 km) (733 - 765 m. n. m.): 1 lanovka, 6 vleků, délka sjezdovek: 5,4 km, všechny stupně obtížnosti, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, 35 km upravovaných běžeckých tratí, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.
 • Benecko (10 km) (610 - 970 m. n. m.):  1 lanovka, 10 vleků, délka sjezdovek: 5,3 km, všechny stupně obtížnosti, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, 45 km upravovaných běžeckých tratí, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.
 • Herlíkovice (15 km) (540 – 1019 m. n. m.): 3 lanovky, 5 vleků, délka sjezdovek: 12 km, všechny stupně obtížnosti, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis. 
 • Rokytnice nad Jizerou (21 km) (630 - 1312 m. n. m.): 2 lanovky, 21 vleků, délka sjezdovek: 21,5 km, všechny stupně obtížnosti, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, 32,5 km upravovaných běžeckých tratí, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.
 • Horní Mísečky – Medvědín (20 km) (1000 - 1235 m. n. m.): 6 lanovek, 11 vleků, délka sjezdovek: 27 km, všechny stupně obtížnosti, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, 91,5 km upravovaných běžeckých tratí, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.

Souhrn rekreačních možností v okolí chalupy Jilemnice

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Koupání na krytém bazéně v místě (300 m), na koupalištích v Mříčné (3 km) a v Poniklé (11 km), na rekreačním rybníku Vejsplachy ve Vrchlabí (10 km) nebo v aquaparku ve Špindlerově Mlýně (25 km).
Rybaření v okolí Možnost rybaření v Martinicích (5 km).
Lázně v okolí Ano
Jízda na koni v okolí Jízda na koni v Janově hoře (14 km).
Lyžování v okolí Ano
Tenis v okolí Tenisové kurty v místě (300 m).
Golf v okolí Golf v Semilech (17 km).
Posilovna v okolí Posilovna v místě (300 m).

V naší nabídce naleznete i další ubytování ve stejné lokalitě jako Chalupa Jilemnice: Chalupa Východní Čechy, Chalupa Krkonoše, Chalupa Semily, Chalupa Liberecký kraj.


Dotazy k pronájmu chalupy Jilemnice Položit dotaz

 • K pronájmu chalupy Jilemnice nejsou zatím žádné dotazy.Související objekty

Akceptované poukázky a asociace