Jižní Čechy - Parky a zahrady - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v jižních Čechách doporučujeme navštívit parky a zahrady z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jižní Čechy
1
Terčino údolí

Terčino údolí

Václavovy lázně, Modrý dům, umělý vodopád nebo Švýcarská chata jsou nejnavštěvovanější místa Terčina údolí. Tento přírodní park byl založen v 18. století hrabětem Buquoyem a vede přes něj celá řada udržovaných turistických pěšin.

Zoologická zahrada Ohrada

Zoologická zahrada Ohrada

Na břehu Munického rybníka vedle loveckého zámečku najdete malou půvabnou zoologickou zahradu Ohrada. Specializuje se především na domácí faunu, ale návštěvníci zde uvidí i několik druhů cizozemských zvířat jako jsou například malé opičky nebo z větších zvířat pak např. medvědy. V areálu je možnost občerstvení, dětské hřiště, dětské divadélko a volně přístupný výběh zakrslých koz.

Parky a zahrady

Americká zahrada Chudenice

Nedaleko Chudenic se ukrývá málo známá národní přírodní památka Americká zahrada, která nabízí svým návštěvníkům možnost romantických procházek lesním arboretem se vzácnými stromy dovezenými převážně ze Severní Ameriky (odtud jméno zahrady). Součástí areálu je i rozhledna s poetickým názvem Bolfánek.

Parky a zahrady

Zoologická zahrada Jihlava

V Jihlavě je krásná a rozlehlá zoologická zahrada. Je velmi dobře řešená a její návštěva může být krásným zážitkem pro celou rodinu. Kromě expozice živých zvířat je zde mnoho dalších zajímavostí jako například originální výstavy, výběh zvířátek, ke kterým smí děti, dětské hřiště či malé vyhlídkové věže.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.