Jižní Morava - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na jižní Moravě doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jižní Morava
1 2
Telč

Telč

Historicky cenné město Telč nabízí svým návštěvníkům prohlídku mnoha krásných památek. Po staletí se obraz města příliš nezměnil. Historické budovy s barevnými zdobenými štíty jsou symbolem města. Telč je skutečnou perlou mezi městy.

Obce a města

Třebíč

Třebíč je půvabné město, které se rozkládá po obou stranách řeky Jihlavy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny. Ve městě je mnoho památek, nejvýznamnější je Židovská čtvrť a bazilika Svatého Prokopa, které jsou od roku 2003 zapsány v seznamu českého dědictví UNESCO.

Obce a města

Moravský Krumlov

V krásném prostředí Rokytenské pahorkatiny na řece Rokytné leží malebné město Moravský Krumlov. Vzhledem k vhodným podmínkám byla tato oblast osídlena již v době kamenné. Město zde bylo založeno v souvislosti se stavbou hradu v době vlády Přemysla Otakara II. ve 13. století.

Obce a města

Břeclav

Návštěva Břeclavi rozhodně stojí za zastávku při cestě jižní Moravou. Přestože je to město s novou zástavbou, průmyslovými podniky a důležitým železničním uzlem, sahají jeho historické kořeny daleko do minulosti.

Obce a města

Hodonín

Na jihovýchodní Moravě přímo v srdci Slovácka leží Hodonín. Tato oblast je známá svým výborným vínem, stále živými folklorními tradicemi a překrásnými lidovými kroji. Hodonín je rovněž znám jako rodiště prezidenta Tomáše Garika Masaryka.

Obce a města

Vídeň

S pobytem na jižní Moravě mohou turisté snadno spojit návštěvu Vídně. Nejlepším způsobem jak v relativně krátkém čase vidět co nejvíce významných pamětihodností je absolvovat okružní jízdu autobusem s průvodcem. 

Obce a města

Olomouc

V centru Hané leží město Olomouc, jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších moravských měst. Nachází se zde po Praze druhá největší a nejstarší památková rezervace u nás. Při procházce Olomoucí může návštěvník vidět velké množství architektonických památek všech stylů, od románského až po moderní umění.

Obce a města

Znojmo

Znojmo je spolu s Brnem a Olomoucí historicky nejvýznamnějším moravským městem. Zároveň je centrem vynařské oblasti. Jeho dominantou je barokní chrám Svatého Mikuláše tyčící se nad řekou Dyjí. V prostorách barokního zámku je možné navštívit Městské muzeum, kde se návštěvníci seznámí s historií tohoto královského města.

Obce a města

Dačice

Dačice jsou malebným jihočeským městem. Historické jádro města Dačice je díky mnoha dochovaným původním objektům vyhlášenou městskou památkovou zónou. V Dačicích se koná mnoho kulturních akcí a festivalů.

Obce a města

Boskovice

Boskovice leží na střední Moravě severně od Brna. Město má bohatou historii a řadu cenných památek: zámek, hrad, tvrz Bašta, rezidenci (dnes muzeum), kostel sv. Jakbua Většího a kostel Všech svatých. V Boskovicích byla jedna z největších židovských obcí na Moravě, proto je zde k vidění ojediněle dochované židovské ghetto, Velká synagoga a židovský hřbitov.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.