Obce a města

Za pozornost návštěvníků Břeclavi stojí především Lednicko-valtický areál, který byl vybudován zásluhou rodu Lichtenštejnů. Historií rodu, který byl pro tuto oblast tak důležitý, se zabývá expozice umístěná v nově zrekonstruovaném Lichtenštejnském domě. Jeho otevření v roce 2009 se zúčastnili i zástupci knížecí rodiny. V Poštorné, která je částí Břeclavi, byl Lichtenštejny postaven novogotický kostel Navštívení Panny Marie. Patří k nejvýznamnějším novogotickým stavbám u nás. Je to krásná cihlová stavba z režného zdiva, postavená podle projektu architekta Karla Weinbrennera.

V centru města se nachází Městské muzeum s expozicemi zaměřenými na archeologii, etnografii a historii regionu. Kromě těchto expozic v hlavní budově je možné si prohlédnout i zrekonstruovanou Židovskou synagogu a zámeček Pohansko.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Břeclav je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Břeclav je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nevelká pěkně zařízená chata k pronájmu leží v tichém prostředí na polosamotě na konci chatové osady poblíž vinic a lesa v atraktivní oblasti Lednicko-Valtického areálu jen 4,5 km od lednického zámku.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1704

Prohlíželo 152 lidí

Pěkně zrekonstruovaná chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, gril) a vinným sklípkem v tiché ulici malé obce jen 2 km od Lednicko-valtického areálu v oblasti ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1437

Kvalitně zařízená nová prostorná chata k pronájmu s vinným sklípkem leží na kraji obce mezi vinnými sklepy v atraktivním cykloturistickém regionu Podluží v dosahu Lednicko-Valtického areálu i Pálavy.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chaty: 2005

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Prohlíželo 153 lidí

Nově zrekonstruovaná nástavba vinného sklípku s terasou v malebné uličce vinných sklípků jen 600 m od přírodního koupání a jen 3 km od Slovanského hradiště v Mikulčicích. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0622

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2121

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2122

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Akceptované poukázky a asociace