Jeseníky - Naučné stezky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Jeseníkách doporučujeme navštívit naučné stezky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jeseníky
1
Přírodní zajímavosti

Rašeliniště Rejvíz

Rašeliniště Rejvíz je zajímavé, ale trochu ponuré místo. Snad právě díky tomu jej v minulosti zdejší lidé opřádali nejrůznějšími tajemnými a strašidelnými pověstmi. O některých z nich se návštěvníci dočtou na informačních tabulích naučné stezky Rejvíz, která celé rašeliniště mapuje.

Přírodní zajímavosti

Ovčárna

Na Ovčárnu je možné se dostat kyvadlovou dopravou z Karlovy Studánky. Ovčárna je výchozí bod mnoha turistických stezek. Nedaleko je začátek naučné stezky, která vede údolím řeky Bílá Opava. V zimě je na Ovčárně otevřen velký skiareál a jsou zde upravovány běžkařské trasy.

Naučné stezky

Naučná stezka Pasák

V podhůří Jeseníků, v blízkosti obce Branná, byla zřízena dvanáct kilometrů dlouhá naučná stezka Pasák se čtrnácti zastávkami. Na těch se návštěvníci díky informačním panelům seznámí s okolní přírodou. Stezka začíná přímo v obci Branná poblíž železniční stanice.

Naučné stezky

Skanzen Zlatorudné mlýny na Olešnici

V malebném údolí Ztracených štol ve Zlatých horách je na říčce Olešnici vybudována replika středověkých hornických zlatorudných mlýnů. Na tomto území se v dávných dobách rýžovalo zlato a na mnoha místech je zde možné vidět stopy po této činnosti.

Naučné stezky

Naučná stezka Luhy Litovelského Pomoraví

Začátek naučné stezky je v Horce nad Moravou vzdálené jen čtyři kilometry od Olomouce. Je dlouhá šestnáct kilometrů a vede  lužními lesy podél meandrů řeky Moravy, přes Hynkov a Lhotu nad Moravou do Litovle.

Naučné stezky

Naučná stezka Romantický areál Nové Zámky u Litovle

Trasa naučné stezky začíná v Litovli u vlakového nádraží a po devíti kilometrech nenáročné trasy končí u vyhlášené rybářské restaurace v Nových Mlýnech. Vzhledem k tomu, že  na stezce není žádné stoupání a vede po pohodlné cestě, je vhodná i pro méně zdatné turisty a rodiny s dětmi.

Naučné stezky

Naučná stezka Třesín

V Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví, v bezprostřední blízkosti obce Mladeč, vede přes krasový vrch Třesín naučná stezka. Tvoří okruh, začíná i končí v Mladeči. Její délka je pět a půl kilometru, má devět zastávek a vede po nenáročných lesních cestách.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.