Česká  republika - Lázně - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Česku doporučujeme navštívit lázně z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Česká  republika
1
Lázně

Lázeňský areál Teplice nad Bečvou

V 16. století byly na Moravě objeveny léčivé termální prameny, u kterých byly založeny lázně Teplice nad Bečvou. Zdejší procedury jsou zaměřeny na srdeční potíže a nemoci oběhového systému. Lázeňské domy stojí v malebném lázeňském parku. Na počátku 20. století byly nedaleko lázeňského areálu objeveny podzemní jeskyně.

Lázně

Lázně Luhačovice

Lázeňské město Luhačovice leží v krásném údolí malé říčky Šťávnice a je obklopeno zalesněnými kopci. Zdejší lázně jsou čtvrté největší u nás. Nejznámějším z místních pramenů je Vincentka. Do Luhačovic se však nejezdí jen kvůli lázeňskému pobytu. Městečko je velmi oblíbeným místem i pro svoji malebnost, krásné okolí a unikátní architekturu.

Lázně

Lázeňský areál Hodonín

Oblíbenost a účinnost léčebných procedur v lázních Hodonín je závislá na přírodním léčivém zdroji jodobromové vody, která se zde těží z vrtů dva kilometry hlubokých. Jde o nejhlubší vrty u nás a o nejkvalitnější jodobromovou vodu - solanku v Evropě.

Lázně

Lázně Jeseník

Jesenický rodák Vincenc Priessnitz založil ve svém rodném městě proslulé lázně, které se specializují především na léčbu cest dýchacích. Slavného rodáka zde připomíná také jeho muzeum v domě, ve kterém se narodil. Zde se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavého o životě a díle této slavné jesenické osobnosti.

Lázně

Lázně Karlova Studánka

Karlova Studánka je malebná obec ležící v údolí Bílé Opavy, v části rezervace pod Pradědem. Známá je především svými lázněmi a je vyhledávaným horským rekreačním střediskem. Návštěvníci obce mohou ochutnat z léčivých pramenů v hezkém Pitném pavilonu. Karlova Studánka patří mezi místa s nejvyšší čistotou ovzduší u nás.

Lázně

Lázeňský areál Velké Losiny

V lázních Velké Losiny se léčí pomocí termálních sirovodíkových pramenů. V lázeňském parku vyvěrá pramen Karel, který je již zdáli patrný díky svému charakteristickému zápachu. V severní části lázeňského parku se nachází termální koupaliště napájené léčivými prameny.

Lázně

Lázeňský areál Janské Lázně

Lázeňské město Janské Lázně leží na úpatí krkonošské Černé hory. Léčivé prameny jsou zde k lázeňství využívány již od 17. století. Lázeňský areál tvoří novorenesanční kolonáda a lázeňské domy z 19. a 20. století.

Lázně

Lázně Jáchymov

Historie lázeňství v Jáchymově sahá až do roku 1906, kdy se začala k léčebným účelům využívat voda, která zatopila v minulosti jednu ze šachet. Po objevu manželů Curieových právě tato voda proslavila Jáchymov jako první radonové lázně. První lázeňský dům byl postaven v roce 1911. Léčilo se zde mnoho významných osobností z celé Evropy.

Lázně

Lázně Libverda

Uprostřed nádherných lesů v krásné přírodě Jizerských hor leží malé lázeňské městečko Libverda. Jeho historie spadá až do období druhé poloviny 14. století. V té době začaly být známé léčivé účinky zdejšího minerálního pramene.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.