Chata Smržov - rybník Dvořiště

1 ložnice
Domácí zvíře
U vody
Maximálně pro 5 osob
Cyklotrasy v okolí
Koupání a vodní sporty v okolí
Číslo chaty: 1715

Rodinná dovolená

Novinka 2017


Pronájem chaty Smržov - rybník Dvořiště - podrobný popis

Pěkná účelně zařízená 2-pokojová chata (60 m2) leží v chatové osadě u rybníka Dvořiště a nabízí pronájem pro max. 5 osob. Vstup do předsíňky. Na tu navazuje obytný pokoj (18 m2), který je vybaven sedacím a jídelním koutem, kamny a TV; vstup na terasu se zahradním nábytkem. Součástí obytného pokoje je také opticky oddělený kuchyňský kout (3,5 m2), ve kterém je k dispozici 2-plotýnkový el. vařič, lednička, mikrovlnná trouba a el. konvice. V chatě je zavedena voda z vlastní studny. Voda obsahuje větší množství železa. Vodu doporučujeme před konzumací převařit nebo raději využít pro přímou spotřebu vlastní balenou vodu. V přízemí chaty se dále nachází koupelna se sprchovým koutem, WC a umyvadlem - bojler 100 l. Z obytného pokoje vedou schody do podkrovní otevřené ložnice (38 m2) s 5 lůžky (pozor na snížený strop při výstupu do podkroví). Nekuřácký objekt. Topení: dřevem v krbových kamnech + el. olejový radiátor. Na neoploceném přírodním pozemku (250 m2), který je z přední části částečně chráněn živým plotem, mohou hosté využít venkovního posezení a ohniště. Neoplocené parkování.

Domácí zvíře Ano
U vody Chata se nachází cca. 200 m od rybníku Dvořiště.
Les u objektu Les je od chaty vzdálen cca. 200 m.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace ve Slověnicích (3 km) nebo v Lomnici nad Lužnicí (5 km). Kiosek s občerstvením u rybníka Dvořiště (0,6 km).

Fakultativní služby

Povlečení je v ceně pobytu. Ručníky a utěrky vzít s sebou.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 18,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč. Poplatek za psa (domácí zvíře) 0,-Kč/zvíře/týden.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chaty Smržov - rybník Dvořiště je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chaty poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chaty je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Popis okolí chaty Smržov - rybník Dvořiště

 • Vesnička Smržov a místní chatová osada u rybníka Dvořiště leží v krásné rovinaté krajině CHKO Třeboňsko asi 14 km severozápadně od Třeboně. Okolí je ideální k cykloturistice, k vycházkám do přírody, stejně tak k výletům za historickými památkami. Přírodní koupání a vodní sporty na rybníku Dvořiště (od 0,2 km) nebo ve Veselských pískovnách (10 km). Rybaření v rybníku ve Smržově (2 km) nebo v Lomnici nad Lužnicí (5 km) – možnost zakoupení povolenky přímo ve Smržově nebo v Lomnici nad Lužnicí. Krytý bazén, tenisové kurty, jízda na koni, posilovna a squash v Třeboni (14 km). Restaurace ve Slověnicích (3 km) nebo v Lomnici nad Lužnicí (5 km). Nákupy v Lomnici nad Lužnicí (5 km). Kiosek s občerstvením a základními potravinami u rybníka Dvořiště (0,6 km).

Turistické cíle:

 • Lomnice nad Lužnicí (naučná stezka Velký Lomnický, přírodní rezervace Velký a Malý Tisý – významná ptačí území),
 • Třeboň (historické náměstí, zámek, Schwarzenberská hrobka, rybník Svět, pivovar Regent, lázeňský areál),
 • Stráž nad Nežárkou (zámek s Muzeeem Emy Destinové),
 • Jemčina (zámek),
 • Vlkov (přírodní rezervace Pískový přesyp),
 • Jindřichův Hradec (historické centrum, zámek, Dům Gobelínů, Muzeum Jindřichohradecka, Muzeum čs. armády, Kostel sv. Jana Křtitele, proboštský kostel Nanebevzetí P. Marie, rybník Vajgar, úzkorozchodná železnice Obrataň – Jindřichův Hradec – Nová Bystřice),
 • Červená Lhota (zámek),
 • Hluboká nad Vltavou (zámek, zoologická zahrada, zámek Ohrada),
 • České Budějovice (historické náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou, Černá věž, hradební věž Železná panna, Rabenštejnská věž, Jihočeské motocyklové muzeum, Muzeum koněspřežky, Muzeum energetiky, katedrála Sv. Mikuláše, Hvězdárna a planetárium, Pivovar Budějovický Budvar, Hopsárium – největší zábavní zastřešený park v jižních Čechách, městský park Stromovka),
 • Trocnov (rodiště Jana Žižky),
 • Borovany (klášter),
 • Dvorec u Borovan (Park exotických zvířat),
 • Římov (poutní místo, loretánská kaple, křížová cesta),
 • Žumberk (tvrz),
 • Trhové Sviny (Buškův Hamr – technická památka),
 • Nové Hrady (hrad),
 • Novohradské hory,
 • historická jihočeská města: Český Krumlov, Tábor, Písek, Strakonice.

Lázně v okolí

Třeboň (14 km):

 • Třeboňské lázně nabízí turistům mnoho možností pro relaxaci i využití volného času. Lázně Aurora i Berta mají svůj plavecký bazén, fitness centrum, saunu, squash, bowling bar a restauraci. V lázních Aurora ve Wellnesscentru Agua viva je bazén s mírně slanou vodou a s vodními atrakcemi včetně divoké řeky a tobogánu. V Lázních Berta je Sport park s krytou tenisovou halou i venkovními kurty. Lázně v Třeboni se specializující na léčbu pohybového aparátu. 

Relaxační procedury v Třeboňských lázních

 • Lázně Třeboň nabízí i širokou škálu relaxačních služeb jako jsou: slatinné koupele a zábaly, vodoléčebné koupele, masáže ruční (klasické, exotické, antistresové, anticelulitidní) i mechanické. Procedury doporučujeme objednávat vždy s dostatečným předstihem před nástupem na pobyt.

Souhrn rekreačních možností v okolí chaty Smržov - rybník Dvořiště

Cyklotrasy v okolí Třeboňsko patří díky svému rovinatému reliéfu mezi nejoblíbenější cykloturistické regiony v republice. Přes Smržov a kolem rybníku Dvořiště vede cyklotrasa č. 122.
Koupání a vodní sporty v okolí Přírodní koupání a vodní sporty na rybníku Dvořiště (od 0,2 km) nebo ve Veselských pískovnách (10 km).
Rybaření v okolí Rybaření na rybníce ve Smržově (2 km) nebo v Lomnici nad Lužnicí (5 km) – možnost zakoupení povolenky přímo ve Smržově nebo v Lomnici nad Lužnicí.
Lázně v okolí Ano
Jízda na koni v okolí Jízda na koni v Třeboni (14 km).
Tenis v okolí Tenisové kurty v Lomnici nad Lužnicí (5 km) nebo v Třeboni (14 km).
Golf v okolí Golfiště v Třeboni (14 km).
Posilovna v okolí Posilovna v Třeboni (14 km).

V naší nabídce naleznete i další ubytování ve stejné lokalitě jako Chata Smržov - rybník Dvořiště: Chata Jižní Čechy, Chata Třeboňsko, Chata Jindřichův Hradec, Chata Jihočeský kraj.


Dotazy k pronájmu chaty Smržov - rybník Dvořiště Položit dotaz

Vloženo: 15.4.2019

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli existuje možnost pronájmu tenhle týden v termínu 18-20 nebo 19-20. Jsme 2 páry a 3 japonské pejsky. Jsou přiučeny k záhradě, účastní se výstav a jsou bezproblémové. Případně kolik by to stalo. Předem děkuji. S pozdravem Roman

Dobrý den,

děkujeme Vám za Váš zájem o chatu Smržov - rybník Dvořiště 1715.

Tuto chatu nabízíme pouze na týdenní pobyty až od června.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.Seznam turistických cílů v okolí chaty Smržov - rybník Dvořiště Všechny turistické cíle


Související objekty

Akceptované poukázky a asociace