Zobrazit na mapě

Rybník Svět

Rybník Svět patří neodmyslitelně k městu Třeboň. Zaujímá 10. příčku největších rybníků v Jihočeském kraji.

O založení rybníka Svět se v roce 1574 zasloužil Jakub Krčín, jehož socha zdobí hráz rybníka. Původní plocha rybníka byla 360 ha s původním názvem Nevděk. V roce 1611 byl rybník zasažen povodní, která vodní plochu rozdělila a vznikly tak dva rybníky Svět a Opatovický rybník. V současnosti zaujímá rybník Svět plochu 215 ha. Slouží především k chovu ryb, částečně i k rekreaci, milovníci koupání si mohou vybrat ze dvou koupališť. Na rybníku se konají i veslařské závody.

Rybník Svět je součástí třeboňského zámeckého parku, kde se nachází Schwarzenberská hrobka. Krásu rybníka Svět můžete obdivovat při procházce naučnou stezkou Cesta kolem světa nebo z paluby výletní lodi, která vyplouvá z přístaviště na hrázi. Hráz je z velké části obklopena vzrostlými duby.

Fotogalerie - Rybník Svět

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rybník Svět je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rybník Svět je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 18x

Pěkně zařízená chata s terasou v oplocené zahradě (zahradní nábytek, ohniště) na okraji města v atraktivní lokalitě u parku se Schwarzenberskou hrobkou a jen 5 minut pěšky od rybníka Svět.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1011

Stylově zařízený samostatný apartmán (studio) s terasou v přízemí ubytovacího zařízení Schwarzenberský seník jen 500 m od historického centra Třeboně a jen 250 m od rybníka Svět.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1203a
Rybník Svět je sedmým největším rybníkem na Třeboňsku a leží na jižním okraji města Třeboň. Na udržovaných stezkách kolem rybníku Svět lze potkat řadu turistů a lázeňských hostů, kteří obdivují zdejší malebné prostředí. V letní sezóně lze po rybníku podniknout také okružní platbu na výletní lodi.

Zcela samostatný apartmán ve stylové jihočeské chalupě s oploceným dvorem (pergola, krb) nabízí ubytování v atraktivním regionu CHKO Třeboňsko (ideální k cykloturistice) jen 3 km od centra Třeboně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2013

Nadstandardně zařízená velmi pěkná rekreační vila k pronájmu v oplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, terasa, posezení, krb) na atraktivním místě na kraji města jen 1,5 km od historického centra.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1561

Rezervováno 21. 7.

Prostorná pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, pergola s posezením a krbem) v malé obci jen 5 km od lázní Třeboň s okolím ideálním pro cykloturistiku.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1178

Pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (trampolína, posezení, gril, ohniště) leží zcela na okraji obce v malebné na rybníky a lesy bohaté krajině CHKO Třeboňsko jen 6 km jižně od Třeboně.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2494

Malá skromně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v blízkosti rybníků Vítek a Rožmberk 4 km od lázní Třeboň. Ideální výchozí místo pro cykloturistické výlety.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1327

Malá velmi pěkná chata k pronájmu v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, ohniště). Dovolená na okraji chatové osady nedaleko rybníka v kouzelné krajině CHKO Třeboňsko.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1854

Akceptované poukázky a asociace