Chata Dětenice

0 ložnice
Domácí zvíře
Oplocení zahrady
Maximálně pro 3 osoby
Cyklotrasy v okolí
Koupání a vodní sporty v okolí
Číslo chaty: 1953

Rodinná dovolená

Novinka 2019

Prodloužený víkend


Pronájem chaty Dětenice - podrobný popis

Chata respektive 1-pokojový pěkně zařízený rekreační zahradní objekt (30 m2) leží na okraji obce Dětenice a nabízí pronájem pro max. 2 dospělé a 1 dítě do 12 let. Předsíň. Pokoj chaty je vybaven 2 lůžky, vysunovací sníženou přistýlkou, stolem, 3 židlemi a krbovými kamny. Součástí pokoje je také kuchyňský kout, ve kterém je k dispozici el. sporák (4 varné jednotky, trouba), lednička s mrazícím boxem, mikrovlnná trouba a el. konvice. Koupelna disponuje sprchovým koutem, umyvadlem a WC - bojler 100 l. Topení: dřevem v krbových kamnech. Nekuřácký objekt. Chata se nachází ve společné zahradě s domem správce, který zde bydlí. Správce chová psa. Hostům je na zahradě hned za chatou k dispozici pergola s venkovním posezením a přenosným grilem. Neoplocené parkování. Povolena jsou jen malá psí plemena (do 30 cm).

Malé domácí zvíře Domácí zvíře za poplatek 350,-Kč/zvíře/týden. Více o pobytech se psy.
Oplocení zahrady Ano
Les u objektu Les je od chaty vzdálen cca. 1,5 km.
Krb Krbová kamna v pokoji.
Dobře vybavená kuchyně El. sporák (4 varné jednotky, trouba), lednička s mrazícím boxem, mikrovlnná trouba a el. konvice.
Povlečení Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (0,5 km).

Fakultativní služby

Povlečení je v ceně pobytu. Ručníky a utěrky vzít s sebou.

Příjezd/Odjezd

16.00 - 19.00 / 8.00 - 10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 15,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie a vody. Poplatek za dřevo. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden. Povolena jsou jen malá psí plemena (do 30 cm).

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chaty Dětenice je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chaty poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chaty je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

 • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Víkendové pobyty

Pobyty na víkend a prodloužený víkend

Víkendové pobyty a prodloužené víkendy se vyřizují prostřednictvím poptávkového formuláře níže.

Víkend nebo prodloužený víkend si můžete dopřát mimo hlavní letní a zimní sezónu, kdy jsou v nabídce jen týdenní pobyty. Aktuálně  jsou k dispozici  víkendové pobyty na podzim 2023. Nejčastěji jsou poptávány víkendy a prodloužené víkendy v říjnu a v listopadu nebo přes prosincový advent. S předstihem si tak můžete objednat např. atraktivní podzimní prodloužený víkend v období podzimních prázdnin v říjnu (26.10. - 29.10.2023).

Chata  Dětenice je k dispozici na minimálně 3 noci za cenu 1 080,- Kč za noc.

Poptávkový formulář k Chata Dětenice

Zobrazit poptávkový formulář


Popis okolí chaty Dětenice

 • Obec Dětenice leží v malebné krajině Východních Čech jižně od Českého ráje (nejstarší chráněná krajinná oblast u nás) cca. 19 km jihozápadně od Jičína. Zdejší okolí je ideální k výletům za historickými památkami, k vycházkám do skalních měst nebo k cykloturistice (značené cyklotrasy). Koupání na koupalištích v Libáni (4 km), v Dolním Bousově (13 km), v Sobotce (16 km) nebo v Aqua centru v Jičíně (19 km). Tenisové kurty v Dolním Bousově (13 km). Posilovna, squash a badminton v Jičíně (19 km). Restaurace a nákupy v místě (0,5 km).

Turistické cíle:

 • Dětenice - zámek, Muzeum Piva
 • Staré Hrady - hrad a zámek
 • Rabakov - Muzeum Jawa
 • Jičín - Regionální muzeum ve zdejším zámku, letohrádek Valdštejnská lodžie, Valdická brána, rozhledna Milohlídka, Rumcajsova ševcovna
 • skalní města Českého ráje - Prachovské skály, Hruboskalsko, Klokočské skály, Příhrazské skály s Drábskými světničkami, Besedické skály,...
 • rozhledny v Českém ráji - Kozákov a Dubecko
 • zámky v Českém ráji - Hrubá Skála, Humprecht, Hrubý Rohozec, Mnichovo Hradiště, Sychrov
 • hrady a zříceniny v Českém ráji - Veliš, Trosky, Valdštejn, Valečov, Vranov, Kost, Frýdštejn
 • Vesec u Sobotky - Filmový Liptákov - točily se zde např. filmy Jak dostat tatínka do polepšovny, S čerty nejsou žerty, Čertův švagr, apod.
 • Troskovice - Muzeum panenek a medvídků
 • Rovensko pod Troskami - dřevěná zvonice s obrácenými zvony – rarita v ČR
 • Turnov - Muzeum Českého ráje
 • Dolánky u Turnova - Dlaskův statek – lidová architektura
 • Mladá Boleslav - Škoda Auto Muzeum, Muzeum Mladoboleslavska
 • Poděbrady - zámek, lázeňský park, lázeňské prameny, Poděbradské květinové hodiny, Film Legends Museum, Polabské muzeum, okružní plavby po Labi, vodní elektrárna se zdymadlem

Lázně v okolí

 • Poděbrady (30 km): léčba nemocí srdce a krevního oběhu, vysokého krevního tlaku, nemocí látkové výměny, pohybového aparátu, diabetes a nemocí kožních.

Souhrn rekreačních možností v okolí chaty Dětenice

Cyklotrasy v okolí Přes Dětenice vedou cyklotrasy č. 4368 a č. 8154.
Koupání a vodní sporty v okolí Koupání na koupalištích v Libáni (4 km), v Dolním Bousově (13 km), v Sobotce (16 km) nebo v Aqua centru v Jičíně (19 km).
Lázně v okolí Ano
Tenis v okolí Tenisové kurty v Dolním Bousově (13 km).
Posilovna v okolí Posilovna v Jičíně (19 km).

Dotazy k pronájmu chaty Dětenice Položit dotaz

Vloženo: 11.7.2019

Dobry den, nevadi kdyz prijedeme 4. Ja zena a 2 deti 6 a 3 let?

Vážený pane Horák,

děkujeme Vám za Váš zájem o chatu Dětenice 1913.

Tato chata je pro max. 2 dospělé a 1 dítě do 12 let. Bohužel 4 osoby není možné ubytovat. Děkujeme Vám za pochopení.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.Seznam turistických cílů v okolí chaty Dětenice Všechny turistické cíle


Související objekty

Akceptované poukázky a asociace