Zobrazit na mapě

Česká  republika - Turistické zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Česku doporučujeme navštívit turistické zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.

Chaty a chalupy Česká  republika

Vodní nádrž Nýrsko leží v nádherné přírodě chráněné krajinné oblasti Šumava.

Přehrada Hněvkovice je vyhledávaná pro rekreaci s plaváním, vodními sporty a rybařením.

Národní park Šumava je největší v České republice, se sousedním německým NP Bavorský les tvoří největší souvislý lesní komplex ve střední Evropě. Od roku 1990 je Šumava chráněna jako biosférická rezervace UNESCO.

NP České Švýcarsko je krajina plná tajemství, chránící bohatství unikátního komplexu majestátních pískovcových měst a skalních stěn, ale také jedinečných druhů rostlinné i živočišné říše.

Dolní Morava se stala celoročně vyhledávanou turistickou oblastí, je pokladnicí zážitků.

Třípatrová hranolová věž pochází z poloviny 15. století a je součástí kostela sv. Mikuláše. Na věži jsou nainstalovány hodiny, které patří mezi největší s osvětleným ciferníkem ve střední Evropě. Cestou na vyhlídkový...

Překrásný výhled na Flájskou přehradu se naskytne z nedaleké Puklé skály. U hráze Flájské přehrady od roku 2019 funguje Informační středisko, kde získají turisté bližší informace nejen o této, ale i o dalších...

Děčínský Sněžník je se svými 723 metry nejvyšší stolovou horou u nás. V roce 1864 zde nechal hrabě Thun vystavět věž, která byla využívána pro geografické účely zeměměřičů z Rakouska, Saska a Pruska.

Nevíte, kam s dětmi v Třeboni? Za každého počasí vám je k dispozici prostorný dětský koutek v areálu Pod Světem.

Vemte děti na návštěvu k čertům a to rovnou do pekla! V pehřimovském pekle zjistíte, co všechno čeká na hříšníky. Ale bát se nemusíte.

Akceptované poukázky a asociace