Orlické hory - Rozhledny - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Orlických horách doporučujeme navštívit rozhledny z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Orlické hory
1
Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na úpatí hory Slamník nad Dolní Moravou vyrostla v roce 2015 vyhlídková rozhledna Stezka v oblacích. V porovnání s dalšími stezkami tohoto typu se může pyšnit několika nej a to nejkrásnějšími výhledy, stojí nejvýše, je nejvyšší a má nejdelší tobogán.

Rozhledna Val

Rozhledna Val

Zdolat 102 schodů a pak si užít nádherný výhled do všech světových stran. Tento zážitek nabízí turistům rozhledna Val.

Rozhledna Anna na Anenském vrchu

Rozhledna Anna na Anenském vrchu

Krásný kruhový výhled z rozhledny Anna na Anenském vrchu rozhodně stojí za to. Turistické stezky k rozhledně vedou ze všech světových stran. Jen těsně ji míjí hřebenová stezka Orlických hor - Jiráskova cesta.

Rozhledna Rozálka

Rozhledna Rozálka

Na okraji města Žamberk se tyčí rozhledna Rozálka připomínající husitskou hlásku. Vedle ní stojí kaple Sv. Rozálie postavena na konci 17. století jako poděkování za odvrácení morové epidemie.

Rozhledna Suchý vrch

Rozhledna Suchý vrch

Suchý vrch je nejvyšší horou Bukovohorské hornatiny. Jeho výška je bezmála tisíc metrů. Na jeho vršku stojí třiceti dvou metrová rozhledna s vodojemem. Na Suchém vrchu je turistický rozcestník, od kterého lze vyrazit na výlet k dělostřelecké tvrzi Bouda po červené turistické značce.

Rozhledny

Rozhledna Lázek

Nedaleko města Lanškroun se tyčí vrch Lázek. Na jeho vrcholku stojí Reichlova turistická chata s pětipatrovou rozhlednou. Na Lázek vede značená turistická trasa a vzhledem k mírnému stoupání je výlet vhodný i pro méně zdatné turisty.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.