Zobrazit na mapě

Stezka v oblacích Dolní Morava

V roce 2015 byla pro turisty otevřena Stezka v oblacích Dolní Morava v Orlických horách. Jde o rozhlednu z oceli a ze dřeva vysokou 55 m. Stezka stojí na úpatí hory Slamník v nadmořské výšce 1116 m. n. m.

Na Stezku v oblacích se můžete nechat vyvézt lanovkou Sněžník, čeká vás převýšení 369 m nebo se ke Stezce můžete dostat pěšky či na kole, v zimě na lyžích. Můžete si vybrat ze čtyř tras: modrá turistická trasa je dlouhá 2,3 km, pohádková trasa měří 3,9 km, trasa kolem kostela je dlouhá 12 km nebo panoramatická trasa, která měří 16 km. V zimě můžete kromě již zmíněných cest využít ještě skialpovou trasu (3,6 km).

Autorem stavby je brněnský architekt Zdeněk Fránek, který rozhlednu navrhl tak, aby byla nejen zábavná, ale i poučná. Najdete zde 12 informačních tabulí. Stezka je bezbariérová.

Stavba nabízí nejen odpočinkovou procházku s nádherným výhledem (např. na Králický Sněžník), ale i adrenalinové atrakce jako například rukáv tvořený hustou sítí, kterou můžete prolézt z jednoho patra do druhého nebo se svézt na tobogánu dlouhém 100 m.  

Fotogalerie - Stezka v oblacích Dolní Morava

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Stezka v oblacích Dolní Morava je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Stezka v oblacích Dolní Morava je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Rezervováno dnes

Velmi pěkně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (posezení, krb) na malebném místě na okraji horské obce nedaleko lesa na úpatí Kralického Sněžníku jen 3 km od Stezky v oblacích.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1158

Dnes zobrazeno 9x

Jednoduše a účelně zařízená chata s infrasaunou, terasou (posezení, krb) a bazénem na horním konci horské osady nedaleko lesa s krásným výhledem na okolní hory a ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1239
Na úpatí hory Slamník nad Dolní Moravou vyrostla v roce 2015 vyhlídková rozhledna Stezka v oblacích. V porovnání s dalšími stezkami tohoto typu se může pyšnit několika nej a to nejkrásnějšími výhledy, stojí nejvýše, je nejvyšší a má nejdelší tobogán.

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná účelně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril) na okraji horské osady v turisty přitažlivé oblasti na rozhraní mezi Jeseníky a masívem Králického Sněžníku.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2448

Dnes zobrazeno 24x

Rezervováno dnes

Stylová účelně zařízená chalupa s hernou (kulečník, stolní fotbálek) ve velké zahradě (zapuštěný bazén, tenisový kurt, stolní tenis) leží na horním konci obce na kouzelném místě u lesa a louky.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 9540

Stylově zrekonstruovaná atraktivní chata se sportovní místností (kulečník, stolní tenis) a wellness koupelnou (vířivá vana, sauna) na neoploceném pozemku v pěkném místě na kraji malé horské osady.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chaty: 1468

Pěkná jednoduše zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa s posezením, krb) se nachází na polosamotě na kraji obce s možností krásných výletů do Jeseníků i Orlických hor.

3 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 1634

Dnes zobrazeno 15x

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou v zahradě s bazénem a pergolou (posezení, gril) leží v okrajové části města v dosahu mnoha turistických cílů (Kralický Sněžník, Suchý vrch, …).

6 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2033

Dnes zobrazeno 40x

Rezervováno včera

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (kulečník) a velkou neoplocenou zahradou (bazén, vířivý sud, trampolína, terasa, gril) leží na malebné polosamotě na okraji obce s výhledem na hory.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2034

Akceptované poukázky a asociace