Jeseníky - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Jeseníkách doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jeseníky
1
Obce a města

Žamberk

V malebné kopcovité krajině Podorlicka v údolí řeky Divoká Orlice leží město Žamberk. Historický střed města je vyhlášenou památkovou zónou. Nejvýraznější dominantou města je kostel Svatého Václava se dvěma věžemi, z nichž jedna slouží jako vyhlídková. Na žamberském náměstí stojí krásná klasicistní budova bývalé radnice a historické měšťanské domy.

Obce a města

Jeseník

Ve městě Jeseník je kromě světoznámých Priessnitzových lázní také několik dalších zajímavých a historicky cenných budov. Jednou z nich je gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie z počátku 15. století. V červenci se v Jeseníku konají slavnosti Historický den aneb zrcadlo času.

Obce a města

Velké Losiny

První písemná zmínka o Velkých Losinách pochází již z roku 1351. Na místě dnešního zámku stávala mohutná vodní tvrz. Fragmenty jejích zdí jsou dochovány ve stavbě zámku, který je pravou perlou moravské renesance. Městečko Velké Losiny zažilo velký rozkvět za vlastnictví rodu Žerotínů.

Obce a města

Opava

Ve Slezsku, na stejnojmenné řece, leží bývalé královské a zemské město Opava. První známky osídlení tohoto území pochází již z doby kamenné. Ve 12. století zde byla významná kupecká osada a v následujícím 13. století se již v dochovaných listinách hovoří o městě Opavě.

Obce a města

Olomouc

V centru Hané leží město Olomouc, jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších moravských měst. Nachází se zde po Praze druhá největší a nejstarší památková rezervace u nás. Při procházce Olomoucí může návštěvník vidět velké množství architektonických památek všech stylů, od románského až po moderní umění.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.