Zobrazit na mapě

Hrad Litice nad Orlicí

Na skále nad řekou Divoká Orlice stojí monumentální gotický hrad Litice nad Orlicí. V průběhu dějin mnohokrát změnil majitele, jeho nevýznamnějším vlastníkem byl český panovník Jiří z Poděbrad, který hrad významně rozšířil. Dnes je velká část objektu zřícenina, dochovala se pětipatrová hranolová věž sloužící jako vyhlídka. V jižní části horního hradního paláce je umístěna expozice, která se váže k historii hradu a obce Litice nad Orlicí. Ve vesnici je možné si prohlédnout roubené chalupy, které jsou překrásnou ukázkou lidové architektury. Dále je zde půvabná dřevěná zvonička a lovecký zámeček. V červenci se v Liticích nad Orlicí konají slavnosti Litické šermování.

Foto: Hrad Litice - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Hrad Litice nad Orlicí

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Litice nad Orlicí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Litice nad Orlicí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Dnes zobrazeno 8x

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Dnes zobrazeno 8x

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Zrekonstruovaná stylová roubená chalupa s prostornou obytnou místností (krb) a malou zahrádkou (posezení, ohniště) leží v centru horského městečka s možností výletů po celých Orlických horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2298

Dnes zobrazeno 14x

Udržovaný a plně vybavený rodinný dům (chalupa) k pronájmu na oploceném pozemku (zapuštěný bazén, tenisový kurt, venkovní posezení s grilem) na atraktivní polosamotě v Orlických horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2159

Dnes zobrazeno 9x

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Dnes zobrazeno 27x

Rezervováno dnes

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Akceptované poukázky a asociace