Zobrazit na mapě

Hrad Litice nad Orlicí

Na skále nad řekou Divoká Orlice stojí monumentální gotický hrad Litice nad Orlicí. V průběhu dějin mnohokrát změnil majitele, jeho nevýznamnějším vlastníkem byl český panovník Jiří z Poděbrad, který hrad významně rozšířil. Dnes je velká část objektu zřícenina, dochovala se pětipatrová hranolová věž sloužící jako vyhlídka. V jižní části horního hradního paláce je umístěna expozice, která se váže k historii hradu a obce Litice nad Orlicí. Ve vesnici je možné si prohlédnout roubené chalupy, které jsou překrásnou ukázkou lidové architektury. Dále je zde půvabná dřevěná zvonička a lovecký zámeček. V červenci se v Liticích nad Orlicí konají slavnosti Litické šermování.

Foto: Hrad Litice - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Hrad Litice nad Orlicí

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Litice nad Orlicí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Litice nad Orlicí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, terasa, posezení, krb) v tichém prostředí na kraji obce jen 5 km od zříceniny hradu Potštejn a jen 10 km od Vamberku (koupaliště).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1369

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646
Hrad Litice nad Orlicí stojí na skalnatém vršku, který ze tří stran oblévají vody řeky Divoká Orlice. Na místě někdejšího mohutného gotického hradu jsou dnes zříceniny. Dochovala se vyhlídková věž a část hradního paláce, ve kterém je umístěna výstava představující především historii hradu. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října.

Zrekonstruovaná stylová roubená chalupa s prostornou obytnou místností (krb) a malou zahrádkou (posezení, ohniště) leží v centru horského městečka s možností výletů po celých Orlických horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2298

Prohlíželo 100 lidí

Udržovaný a plně vybavený rodinný dům (chalupa) k pronájmu na oploceném pozemku (zapuštěný bazén, tenisový kurt, venkovní posezení s grilem) na atraktivní polosamotě v Orlických horách.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2159

Prohlíželo 113 lidí

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (koupací sud, posezení, gril, ohniště) na okraji malé rekreační osady jen 200 m od přehrady Pastviny (koupání, vodní sporty).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1069

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno 21. 6.

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Pěkná dobově zařízená chalupa k pronájmu s velkou obytnou místností s kachlovými kamny leží na malebném místě u lesa jen 200 m od přehrady Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2376

Akceptované poukázky a asociace