Zobrazit na mapě

Rovensko pod Troskami

Obce a města

Návštěva městečka Rovensko pod Troskami potěší každého milovníka historie a architektury. V části Týn stojí kostel Svatého Václava, v němž se snoubí dva stavební slohy – gotika a renesance. Patří k němu nejvzácnější památka Rovenska dřevěná zvonice z roku 1636. Ta má šindelovou střechu a jsou v ní zavěšeny tzv. rebelantské zvony, které visí srdci vzhůru.

Městečkem protéká potok, přes který vede pěkný empírový most se sochami od neznámého umělce. V parku stojí pomník Svatopluka Čecha od Bohumila Suchardy. Ten připomíná básníkův pobyt zde v létě roku 1891. Tento pobyt známého umělce natolik oslovil, že Rovensko zvěčnil v básnické sbírce Pestré cesty po Čechách.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rovensko pod Troskami je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rovensko pod Troskami je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, gril, trampolína) v chatové osadě na atraktivním místě s úžasným výhledem na hrad Trosky a jen 300 m od Boreckých skal.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1825

Prohlíželo 102 lidí

Kvalitně zařízená rekreační chalupa v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) leží na okraji malé obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého ráje (skalní města, hrady, zámky).

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1826

Prohlíželo 97 lidí

Kvalitně zařízená rekreační chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s venkovním posezením, gril) leží na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1827

Dnes zobrazeno 8x

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená samostatná polovina chalupy se samostatnou oplocenou zahradou (bazén, trampolína, posezení, ohniště) na krásné polosamotě u lesa jen 2 km od zámku Hrubá Skála.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 9925

Prohlíželo 128 lidí

Kvalitně zařízená chata v oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením a krbem) v malé tiché osadě v atraktivní lokalitě přímo pod zříceninou hradu Trosky. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1221

Zrekonstruovaný velmi pěkný bungalov na velkém oploceném pozemku (míčové hry, pergola s posezením, gril, soukromý rybník) přímo pod zámkem Hrubá Skála a jen 500 m od skalního města Hruboskalsko.

4 ložnice / max 16 osob
číslo chaty: 0634

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Prohlíželo 180 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) na romantické samotě u lesa v malebné krajině Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0823

Akceptované poukázky a asociace