Zobrazit na mapě

Rovensko pod Troskami

Obce a města

Návštěva městečka Rovensko pod Troskami potěší každého milovníka historie a architektury. V části Týn stojí kostel Svatého Václava, v němž se snoubí dva stavební slohy – gotika a renesance. Patří k němu nejvzácnější památka Rovenska dřevěná zvonice z roku 1636. Ta má šindelovou střechu a jsou v ní zavěšeny tzv. rebelantské zvony, které visí srdci vzhůru.

Městečkem protéká potok, přes který vede pěkný empírový most se sochami od neznámého umělce. V parku stojí pomník Svatopluka Čecha od Bohumila Suchardy. Ten připomíná básníkův pobyt zde v létě roku 1891. Tento pobyt známého umělce natolik oslovil, že Rovensko zvěčnil v básnické sbírce Pestré cesty po Čechách.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rovensko pod Troskami je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rovensko pod Troskami je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, gril, trampolína) v chatové osadě na atraktivním místě s úžasným výhledem na hrad Trosky a jen 300 m od Boreckých skal.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1825

Kvalitně zařízená rekreační chalupa v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) leží na okraji malé obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého ráje (skalní města, hrady, zámky).

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1826
Rovensko pod Troskami je významné především svými architektonickými památkami. Na náměstí stojí historická empírová budova radnice. U gotického kostela Svatého Václava ze 14. století je možné prohlédnout si unikátní dřevěnou zvonici, ve které jsou umístěny takzvané rebelantské zvony. Ty byly instalovány v 17. století opačně srdci nahoru.

Kvalitně zařízená rekreační chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s venkovním posezením, gril) leží na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1827

Velmi pěkná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným pozemkem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola, terasa, ohniště s lávovým kamenem) leží v malé obci v atraktivní oblasti Českého ráje.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2301

Kvalitně v moderním stylu zařízená chata k pronájmu s vířivkou, posezením a grilem leží u rybníka (molo s posezením) v malém soukromém areálu 3 samostatných chat v malé obci v srdci Českého ráje.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2472

Moderní vkusně zařízená chata k pronájmu se zapuštěným bazénem, zastřešeným posezením a grilem leží u rybníka v malém soukromém areálu 3 samostatných chat v malé obci v srdci Českého ráje.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2473

Prohlíželo 143 lidí

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená samostatná polovina chalupy se samostatnou oplocenou zahradou (bazén, trampolína, posezení, ohniště) na krásné polosamotě u lesa jen 2 km od zámku Hrubá Skála.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 9925

Zcela nová prostorná luxusní vila k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, vyžití pro děti, pergola s krbem a posezením) leží v obci v srdci Českého ráje nedaleko zříceniny hradu Trosky.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2407

Akceptované poukázky a asociace