Český ráj - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Českém ráji doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Český ráj
1
Harrachov

Harrachov

Jedním z nejoblíbenějších a nejvíce navštěvovaných turistických a sportovních středisek Krkonoš je Harrachov. Přímo ve městě, ale i v jeho bezprostředním okolí, najdou návštěvníci v každém ročním období mnoho zajímavých možností pro aktivní odpočinek.

Obce a města

Liberec

Symbolem tohoto severočeského města je hora Ještěd s originální televizní věží, za jejíž návrh byl architekt ing. Hubáček odměněn velmi prestižní Perretovou cenou. Při pobytu v Liberci můžete navštívit mnoho zajímavých míst, ať už je to Zoologická zahrada, Botanická zahrada, Severočeské muzeum, prohlédnout si krásnou budovu radnice, nebo navštívit Aquapark Babylon.

Obce a města

Rovensko pod Troskami

Rovensko pod Troskami je významné především svými architektonickými památkami. Na náměstí stojí historická empírová budova radnice. U gotického kostela Svatého Václava ze 14. století je možné prohlédnout si unikátní dřevěnou zvonici, ve které jsou umístěny takzvané rebelantské zvony. Ty byly instalovány v 17. století opačně srdci nahoru.

Obce a města

Pohádkové město Jičín

Město Jičín a jeho okolí se objevuje v pohádkách Václava Čtvrtka, který zde prožil své dětství. Historické centrum města je městskou památkovou rezervací. Významnými historickými památkami jsou jičínský zámek, ve kterém sídlí muzeum a kostel Svatého Jakuba Většího vystavěný ve 14. století.

Obce a města

Malá skála

Obec Malá Skála leží v nitru Přírodního parku Maloskalsko a je oblíbeným turistickým cílem. Návštěvníci zde mohou obdivovat lidovou architekturu roubených domů. V červenci se zde již tradičně konají hudební slavnosti Benátská noc.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.