Břeclavsko a Pálava - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v okolí Břeclavi a na Pálavě doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Břeclavsko a Pálava
1
Obce a města

Moravský Krumlov

V krásném prostředí Rokytenské pahorkatiny na řece Rokytné leží malebné město Moravský Krumlov. Vzhledem k vhodným podmínkám byla tato oblast osídlena již v době kamenné. Město zde bylo založeno v souvislosti se stavbou hradu v době vlády Přemysla Otakara II. ve 13. století.

Obce a města

Břeclav

Návštěva Břeclavi rozhodně stojí za zastávku při cestě jižní Moravou. Přestože je to město s novou zástavbou, průmyslovými podniky a důležitým železničním uzlem, sahají jeho historické kořeny daleko do minulosti.

Obce a města

Hodonín

Na jihovýchodní Moravě přímo v srdci Slovácka leží Hodonín. Tato oblast je známá svým výborným vínem, stále živými folklorními tradicemi a překrásnými lidovými kroji. Hodonín je rovněž znám jako rodiště prezidenta Tomáše Garika Masaryka.

Obce a města

Vídeň

S pobytem na jižní Moravě mohou turisté snadno spojit návštěvu Vídně. Nejlepším způsobem jak v relativně krátkém čase vidět co nejvíce významných pamětihodností je absolvovat okružní jízdu autobusem s průvodcem. 

Obce a města

Znojmo

Znojmo je spolu s Brnem a Olomoucí historicky nejvýznamnějším moravským městem. Zároveň je centrem vynařské oblasti. Jeho dominantou je barokní chrám Svatého Mikuláše tyčící se nad řekou Dyjí. V prostorách barokního zámku je možné navštívit Městské muzeum, kde se návštěvníci seznámí s historií tohoto královského města.

Obce a města

Brno

Brno je krásné historické město, které je centrem Jihomoravského kraje, významnou dopravní křižovatkou a oblíbeným turistickým cílem. Při procházce městem je možné obdivovat barokní a renesanční paláce a jejich arkádová nádvoří. Je možné vystoupat na několik vyhlídkových věží a prohlédnout si město z výšky. Jednou z nich je devadesátimetrová věž kostela Svatého Jakuba.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.