Zobrazit na mapě

Muzeum ozubnicové dráhy Kořenov

Muzeum ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. V muzeu se nachází exponáty, které jsou z největší části zaměřené na historii ozubnicové dráhy Tanvald – Kořenov (Zubačky) a poté na navazující úsek z Kořenova do Szklarské Poreby. Zubačka je jediná ozubnicová trať v ČR. Jedná se o nejstrmější trať s nejdelším jednokolejným tunelem v ČR.

V prostorách muzea se nachází exponáty týkající se této jedinečné trati. Jedná se o modely různých druhů ozubnic, ozubnicové dvojkolí lokomotivy usazené na části ozubnicové trati a jiné technické zajímavosti. Umístěny jsou zde i texty a fotografie z minulosti, současnosti i budoucnosti ozubnicové dráhy. Návštěvníci mohou také spatřit starou výtopnu nebo se zúčastnit Nostalgické jízdy s ozubnicovou lokomotivou. Muzeum je pro návštěvníky otevřeno denně po celou letní sezónu. 

Návštěvu Muzea ozubnicové dráhy lze spojit s výlety do osady Jizerka nebo na rozhlednu Štěpánka. Krátkou zastávku lze doporučit i u Tesařovské kaple v Kořenově.

Fotogalerie - Muzeum ozubnicové dráhy Kořenov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum ozubnicové dráhy Kořenov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum ozubnicové dráhy Kořenov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502

Místně typická prostorná horská chalupa k pronájmu s velkou společenskou místností leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, vyžití pro děti) na kouzelném místě u lesa jen 3 km od přehrady Souš.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1752

Dnes zobrazeno 9x

Prostorná kvalitně zařízená horská chalupa se saunou na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, posezení, krb) na atraktivním klidném místě pod lesem s krásným výhledem do údolí.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1503

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji malé horské osady jen 100 m od lyžařského areálu v sousedství hřiště a občerstvení. Turistika.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1365

Velmi pěkně nově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril) leží v kopci nad městem v atraktivním horském prostředí ideálním pro turistiku po Jizerských horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1848

Útulný kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v prvním patře domu s prázdninovými apartmány na klidném místě u lesa jen 1 km od Mumlavského vodopádu. Ideální pro turistickou dovolenou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2046

Jednoduše zařízená chalupa s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku v dolní části obce jen 2 km od nejbližšího lyžařského areálu a s prostředím ideálním k turistickým výletům.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1281

Rezervováno včera

Stylově zařízená velmi pěkná chalupa leží na částečně oploceném pozemku (posezení, krb, gril, vyžití pro děti) v dolní části Rokytnice nad Jizerou s mnoha možnostmi k turistice a lyžování.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1723

Akceptované poukázky a asociace