Zobrazit na mapě

Zámek Telč

Pravou perlou renesanční architektury je zámek v Telči. Návštěvníky jistě mile překvapí, v jak výborném stavu jsou dochované původní vnitřní prostory včetně krásného zařízení.

Původně zde stál gotický hrad, ten byl později přestavěn podle návrhů italských architektů. Dochovaná zůstala v některých prostorách původní sklípková klenba. Přestavba stála tehdejšího majitele mnoho peněz, ale díky výnosům ze stříbrných dolů, bylo možné ji uskutečnit.

V zámku jsou také dvě stálé výstavy, jedna je o hračkách, druhá o díle Jana Zrzavého. Zámek je otevřený celoročně.

Fotogalerie - Zámek Telč

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Telč je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Telč je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Prohlíželo 92 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744
V telečském zámku si návštěvníci mohou vybrat ze dvou prohlídkových tras. Na jedné se seznámí s obytnými prostory posledních majitelů. Ta druhá jim představí renesanční sály zámku. V zámku jsou také dvě stálé výstavy; v zámecké galerii expozice Hračky nestárnou a v galerii Jana Zrzavého dílo tohoto význačného českého malíře.

Atraktivní v moderním stylu zařízená chalupa se stylovou obytnou místností a infrasaunou se zcela uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb, zahradní kuchyňka, stolní tenis) v malé obci.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1520

Útulný zcela samostatný vejmínek k pronájmu s uzavřeným dvorem (terasa s posezením, gril) je součástí bývalé zemědělské usedlosti a leží v lukrativní oblasti na rozhraní České Kanady a Vysočiny.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2394

Stylově zrekonstruovaný původní statek k pronájmu na oploceném pozemku (koupací jezírko, posezení, gril, zahradní krb, infrasauna) v klidné obci na Vysočině 10 km jižně od Jihlavy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2213

Nová pěkně zařízená chata s terasou (posezení, ohniště) v chatové rekreační oblasti přímo pod hrází rybníka Křivohlav a jen 500 m od rybníka Komorník (koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1335

Dnes zobrazeno 14x

Luxusní chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný bazén, zahradní nábytek, gril), wellness místností (vířivka, sauna) a stolním tenisem v malém městečku v přírodním parku Česká Kanada.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2042

Dnes zobrazeno 17x

Nová pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační oblasti nedaleko lesa a rybníků Komorník a Křivohlav v malebné krajině České Kanady.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1566

Akceptované poukázky a asociace