Západní Čechy - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v západních Čechách doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Západní Čechy
1 2
Přírodní zajímavosti

Žatecko

Žatecko - Žatecký kraj, někdy nazývaný Lucký, představuje největší chmelařskou oblast na území ČR. V tomto kraji naleznete nádherné přírodní scenérie, zajímavá historická města i malebné vesničky.

Přírodní zajímavosti

Rokycansko

Rokycansko leží západně od Plzně na hranici Křivoklátska a Brdské vrchoviny. Uprostřed leží město Rokycany ....

Přírodní zajímavosti

Přehrada Hracholusky

Hracholuská přehrada byla vybudována na řece Mži. Její stavba byla dokončena v roce 1964. Přehradní sypaná hráz má výšku třicet čtyři metrů a délku dvě stě sedmdesát metrů. Přehrada Hracholusky spojuje města Stříbro a Plzeň. Po přehradním jezeře jsou organizovány plavby lodí.

Přírodní zajímavosti

Rekreační rybník Babylon

V nádherné krajině Chodska leží původně dřevařská obec Babylon. V současné době právě díky krásné neporušené přírodě je toto místo vyhledáváno jako místo odpočinku a rekreace. Kromě koupání  je v okolí rybníka možné provozovat různé sporty, např. tenis, minigolf  v okolí je několik cyklotras nebo osvětlená asfaltová stezka pro milovníky kolečkových bruslí .

Přírodní zajímavosti

Bezručovo údolí

V roce 2002 bylo Bezručovo údolí, které se rozkládá na 6500 hektarech, vyhlášeno přírodním parkem. Je to bezesporu jedno z nejkrásnějších míst v Krušných horách. Leží na březích říčky Chomutovky na okraji města Chomutov.

Přírodní zajímavosti

Blatenský vodní příkop

Blatenský vodní příkop je jedinečnou technickou památkou, která byla v roce 1980 vyhlášena nemovitou kulturní památkou. V současné době je zrekonstruována. Podél kanálu vede naučná stezka Blatenský vodní příkop, kterou můžeme projít kolem 23. zastávek z Horní Blatné až do Božího Daru.

Přírodní zajímavosti

Tesařova cesta v Meziboří u Litvínova

Naučná stezka Tesařova cesta u Litvínova je vhodná pro rodinné procházky nebo výlety na kole. I v zimě je možné obdivovat krásu krajiny a vychutnat si její klid třeba na běžkách. V místech, kde stezka vede nad Šumenským údolím, je překrásný výhled do okolí.  

Přírodní zajímavosti

Božídarský Špičák

Součástí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště je 1115 metrů vysoký čedičový kopec Božídarský Špičák. Je nejvyšší horou svého druhu ve střední Evropě. Tyčí se na Krušnohorské náhorní planině blízko Božího Daru mezi krásnými smrkovými lesy.

Přírodní zajímavosti

Novodomské rašeliniště

Se svojí rozlohou 377 hektarů je Novodomské rašeliniště největší národní přírodní rezervací tohoto druhu v Krušných horách. Po okrajích rašeliniště vede mnoho cest vhodných jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku.

Přírodní zajímavosti

Přírodní rezervace Soos

Při návštěvě Františkových Lázní by si turisté neměli nechat ujít návštěvu blízko ležící národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o velká rašeliniště a slatiniště s výskytem mnoha chráněných živočichů a zajímavých slanomilných rostlin.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.