Zobrazit na mapě

Rekreační rybník Babylon

Přírodní zajímavosti

Malebné okolí obce Babylon přímo zve k vycházkám po turisticky značených stezkách k mnoha zajímavým cílům. Sokolova vyhlídka, Domažlický průsmyk nebo podél Bystřice a mlýnského náhonu směrem k České Kubici jsou výletníky těmi nejoblíbenějšími.

Babylon je však vyhledáván především pro své možnosti krásného koupání. Zdejší rybník Babylon slouží k rekreačním účelům již od konce 19. století, kdy rybníky a okolní lesy patřily rodu Stadionů. Na hrázi rybníka byla rybářská hospoda a na písčité pláži několik kabin. V současnosti slouží k pohodlí návštěvníků několik restaurací, hotelů, kemp a především klidné prostředí v překrásné krajině.   

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rekreační rybník Babylon je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rekreační rybník Babylon je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s posezením, gril) leží na okraji obce u lesa jen 1 km od rekreačního rybníka Babylon (přírodní koupání).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1915

Zrekonstruovaná stylově zařízená chalupa k pronájmu se zcela uzavřeným dvorem (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, basketbalový koš, pergola, posezení) v malé obci na návsi jen 6 km od Domažlic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1071

Stylově s nádechem historie zařízená prostorná chalupa k pronájmu s infrasaunou a s velkou zahradou (bazén, 2 pergoly s posezením, krb, gril) na okraji malé obce v malebné krajině Pošumaví.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1738

Vkusně a kvalitně zařízená chata se stylovým obytným pokojem a se saunou v oplocené zahradě (posezení, ohniště, stolní tenis) na kraji obce jen 50 m od koupaliště a jen 7 km od Domažlic.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0723

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná jednoduše zařízená chata na kraji obce pod lesem v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v těsné blízkosti přírodního koupání v malebné krajině šumavského podhůří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1421

Kompletně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (dětské brouzdaliště, stolní tenis, pergola, ohniště) leží v malé obci v malebné krajině Pošumaví jen 15 km od města Klatovy.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2107

Stylová kvalitně zařízená a prostorná chalupa v neoplocené zahradě (stolní tenis, terasa, posezení, gril, dětský koutek). Ubytování v panenské šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1166

Dnes zobrazeno 10x

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Akceptované poukázky a asociace