Moravský kras - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Moravském krasu doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Moravský kras
1 2
Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu

Návštěva uměle vytvořené pískovcové jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu bude velkým zážitkem hlavně pro rodiny s dětmi. Jeskyně vznikla ve dvacátých letech minulého století a hlavní zásluhu na její vytvoření má rodák z Kunštátu pan František Burian.

Jízda na loďkách po podzemní říčce Punkvě

Jízda na loďkách po podzemní říčce Punkvě

Romantická plavba na loďkách po podzemní říčce Punkvě je součástí prohlídky Punkevních jeskyní v Moravském krasu. Během této prohlídky se nejdříve dostanete na samotné dno světoznámé propasti Macocha, hluboké 138,7 metrů a pak se můžete plavit po Punkvě na loďkách a obdivovat krásu vodních dómů s bohatou krápníkovou výzdobou.

Propast Macocha

Propast Macocha

Propast Macocha je největší atrakcí Moravského krasu a je největší a nejznámější propastí v ČR. Vznikla propadnutím stropu velké podzemní dutiny. Ve stěnách propasti jsou vchody do několika dalších jeskyní. Macocha je turisticky zpřístupněna vybudováním horního a dolního můstku. Dnem propasti protéká říčka Punkva, která napájí dvě jezírka. Dále protéká Punkevními jeskyněmi a láká statisíce...

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně

V Punkevní jeskyni je pro návštěvníky upravená prohlídková trasa o délce 1170 metrů. Prohlídka trvá 60 minut. Punkevní jeskyně je nejzajímavější jeskyní Moravského krasu a díky tomu i turisticky nejnavštěvovanější. Vede k ní lanová dráha, jejíž nástupní stanice je nedaleko vyhlídkových můstků u propasti Macocha.

Rudické propadání

Rudické propadání

Velkou pozoruhodností CHKO Moravský kras je Rudické propadání. Voda Jedovnického potoka se zde propadá téměř do hloubky 90 m. Poté protéká téměř 13 km dlouhým jeskynním systémem, aby se pak u Býčí skály opět vynořila na povrch.

Sloupsko - šošůvské jeskyně

Sloupsko - šošůvské jeskyně

Sloupsko – šošůvské jeskyně nabízejí svým návštěvníkům dvě prohlídkové trasy. Kratší z nich měří 890 metrů a prohlídka trvá šedesát minut. Další trasa má délku 1670 metrů a doba prohlídky je sto minut. Tyto jeskyně mají obzvlášť bohatou krápníkovou výzdobu.

Balcarka

Balcarka

Prohlídková trasa dvoupodlažní jeskyně Balcarka má délku šest set metrů a prohlídka trvá tři čtvrtě hodiny. Balcarka se nachází v krásném prostředí krasového údolí v Balcarově skále nedaleko vesnice Ostrov u Macochy.

Kateřinská jeskyně

Kateřinská jeskyně

Kateřinská jeskyně se nachází nedaleko Skalního mlýna v údolí Suchého žlebu. V Kateřinské jeskyni mohou návštěvníci vidět největší podzemní prostory zpřístupněné veřejnosti. Jedná se o Hlavní dóm, který je třicet sedm metrů dlouhý, čtyřicet čtyři metry široký a dvacet metrů vysoký.

Moravský kras

Moravský kras

Moravský kras je největší a nejzajímavější krasové území České Republiky a patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Krasová oblast zaujímá pruh devonských vápenců severně od Brna na ploše 92 km2. Je zde přes 1100 jeskyní; pro veřejnost jsou zpřístupněny jeskyně Punkevní, Kateřinská, Balcarka, Výpustek, Sloupsko-šošůvské a propast Macocha.

Přírodní zajímavosti

Drahanská vrchovina

Drahanská vrchovina se rozprostírá severovýchodně od Brna. Mezi nejznámější turistické cíle patří – Pavlovské mokřady, Býčí skála, Babí lom, Rakovecké údolí, ....

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.