Zobrazit na mapě

Hrad Roštejn

Hrady a zámky

V blízkosti města Telč se na skalnatém návrší v krásném prostředí tyčí lovecký hrad Roštejn s vysokou věží, ze které je nádherný výhled na celé okolí. V současnosti zde můžeme navštívit expozici kamenictví, která se nachází v podzemí hradu.

První zmínky o tomto hradu jsou z období 14. století. V té době zde stál mohutný hrad sloužící k ochraně hranic země. Později byla tato gotická stavba přestavena na lovecký zámeček v renesančním stylu. Nyní si návštěvníci mohou na Roštejně prohlédnout sbírku keramiky, porcelánu, historického nádobí a hraček.

Zajímavostí je erbovní sál, v němž je expozice několika set erbů. Dochovala se původní kaple svatého Eustacha. V chodbách je sbírka loveckých zbraní. Hrad Roštejn je možno navštívit od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hrad Roštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hrad Roštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 9x

Nový stylově zařízený samostatný apartmán (studio) v oploceném areálu v zadní části nově zrekonstruované zemědělské usedlosti v malebné krajině jižní Vysočiny jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1568

Pěkně a stylově zařízený zcela samostatný podkrovní apartmán s terasou v nově zrekonstruované usedlosti s okrasnou zahradou (zahradní jezírko, obora s daňky) jen 3 km od historického města Telč.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo apartmánu: 0709

Prohlíželo 242 lidí

Romantická chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, stolní tenis, pergola, ohniště) leží na okraji malé obce na rozhraní mezi Českou Kanadou a Vysočinou jen 9 km od historického města Telč.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1744

Dvě účelně zařízené chaty s terasou leží ve velkém velmi pěkně udržovaném oploceném areálu (hřiště, stolní tenis, ruské kuželky, vyžití pro děti, ohniště) u lesa jen 50 m od místního rybníka (loďka).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1944

Dnes zobrazeno 16x

Rezervováno 14. 5.

Pěkně a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) v tiché chatové osadě nedaleko lesa jen 50 m od místního rybníka s možností vypůjčení loďky.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1428

Prohlíželo 123 lidí

Pěkná účelně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (kruhový bazén, terasa s posezením, zahradní krb) leží v nevelké chatové osadě nedaleko lesa jen 50 m od místního rybníka Chadim.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1816

Prohlíželo 220 lidí

Luxusní chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný bazén, zahradní nábytek, gril), wellness místností (vířivka, sauna) a stolním tenisem v malém městečku v přírodním parku Česká Kanada.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2042

Prohlíželo 137 lidí

Účelně zařízená chalupa resp. samostatná polovina chalupy se samostatnou zahradou (posezení, krb) na kraji malé obce s řadou možností ke koupání a k cyklovýletům po celé České Kanadě.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 0708

Akceptované poukázky a asociace