Zobrazit na mapě

Janské Lázně

Obce a města

První písemné zmínky o obci Janské Lázně pocházejí ze 14. století. Největší rozmach zaznamenaly Janské Lázně na přelomu 19. a 20. století. Městem se staly ale až v roce 1965. Kromě lázeňství jsou Janské Lázně významné také sportovní tradicí. V roce 1900 zde proběhly první velké sáňkařské závody a v roce 1925 se tu uskutečnilo první mistrovství světa v klasickém lyžování. V horní části města stojí pseudogotický kostel Svatého Jana Křtitele a u náměstí si mohou návštěvníci prohlédnout novogotický evangelický kostel.

V Janských Lázních je nástupní stanice visuté gondolové lanové dráhy na Černou horu. Původní lanovka byla vybudována v roce 1928 a byla první lanovou dráhou v naší zemi. Byla zmodernizována v roce 1980 a prodloužena na 2303 metrů. Lanovka překonává převýšení 566 metrů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Janské Lázně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Janské Lázně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová roubená chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v centru obce na velmi atraktivním místě jen 300 m od lyžařského areálu, lanovky na Černou horu a lázeňského centra.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0922

Prostorná horská chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku se nachází na malebné samotě u lesa přímo na turistické stezce vedoucí do Janských Lázní a jen 1,5 km od ski areálu Černá hora.

6 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 1672

Zděná pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v centrální ale klidné části obce Svoboda nad Úpou u lesa jen 3 km od Janských Lázní (skiareál, lázeňský areál s kolonádou).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1231

Prostorný pěkně zařízený rekreační dům se stolním tenisem leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) v centrální ale tiché části krkonošské obce jen 3 km od Janských Lázní.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1721

Ubytování v nové atraktivní roubené chalupě se stylovým interiérem na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště). Ideální pro turistické výlety po celých Krkonoších. Lyžování od 3 km.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1401

Velmi pěkně zařízený bungalov (chata) k pronájmu s terasou (pergola s posezení a grilem) leží na okraji krkonošské obce s okolím vhodným v létě k turistice a v zimě k lyžování (ski areály od 6 km).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9648

Stylová velmi pěkná chalupa k pronájmu se společenskou místností (dětský koutek), oploceným dvorem (posezení, krb) a zahrádkou (houpačky) leží v horské obci v turisty i lyžaři oblíbené oblasti.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1820

Prohlíželo 98 lidí

Účelně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) na okraji malé krkonošské obce jen 8 km od Janských Lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2201

Akceptované poukázky a asociace