Zobrazit na mapě

Zámek Třeboň

Renesanční třeboňský zámek nabízí návštěvníkům zajímavé prohlídky interiérů s bohatým vybavením především ze schwarzenberského období tj. od roku 1660. Zajímavostí je, že zámek Třeboň byl prvním majetkem tohoto rodu v Čechách.

Do roku 1611 zámek patřil Rožmberkům, a protože za jejich vlády byl velký rozkvět rybníkářského hospodářství, nechybí v zámku ani výstava rybníkářství včetně zajímavých historických map třeboňských rybníků.

konírně se mohou návštěvníci seznámit s historií chovu koní a zejména děti ocení prohlídku speciální psí kuchyně, kde se vařilo panským čtyřnohým přátelům psům.

Ve sklepení čeká na statečné návštěvníky tajuplná a hrůzostrašná výstava místních strašidel a erbovních bestií. K vidění je například vlkodlak, jezinky, ale i drak či okřídlený kůň.

K zámku patří prostorný anglický park, který skýtá mnoho příležitostí k odpočinku.

Fotogalerie - Zámek Třeboň

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Třeboň je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Třeboň je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 39x

Pěkně zařízená chata s terasou v oplocené zahradě (zahradní nábytek, ohniště) na okraji města v atraktivní lokalitě u parku se Schwarzenberskou hrobkou a jen 5 minut pěšky od rybníka Svět.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1011

Nadstandardně zařízená velmi pěkná rekreační vila k pronájmu v oplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, terasa, posezení, krb) na atraktivním místě na kraji města jen 1,5 km od historického centra.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1561

Zcela samostatný apartmán ve stylové jihočeské chalupě s oploceným dvorem (pergola, krb) nabízí ubytování v atraktivním regionu CHKO Třeboňsko (ideální k cykloturistice) jen 3 km od centra Třeboně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2013

Prohlíželo 207 lidí

Malá skromně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v blízkosti rybníků Vítek a Rožmberk 4 km od lázní Třeboň. Ideální výchozí místo pro cykloturistické výlety.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1327

Prohlíželo 95 lidí

Prostorná pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, pergola s posezením a krbem) v malé obci jen 5 km od lázní Třeboň s okolím ideálním pro cykloturistiku.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1178

Dnes zobrazeno 15x

Rezervováno 6. 2.

Útulně zařízená chalupa v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé tiché vesničce jen 10 km od lázní Třeboň v krásné rovinaté krajině jižních Čech s možností krásných výletů na kole.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1120

Malá velmi pěkná chata k pronájmu v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, ohniště). Dovolená na okraji chatové osady nedaleko rybníka v kouzelné krajině CHKO Třeboňsko.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1854

Prohlíželo 314 lidí

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril, krb) v malebném prostředí zalesněné chatové osady jen 300 m od rybníka Dvořiště (možnost přírodního koupání). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9546

Akceptované poukázky a asociace