Západní Čechy - Parky a zahrady - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v západních Čechách doporučujeme navštívit parky a zahrady z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Západní Čechy
1
Parky a zahrady

Zoologická zahrada Plzeň

Zoologická zahrada v Plzni má rozlohu více než dvacet hektarů. Výběhy pro zvířata jsou prostorné a začleněné do okolní krajiny. Součástí ZOO je unikátní naučná stezka se zalesněným mědvědím výběhem velkým celý jeden hektar. K ZOO Plzeň patří také oblíbený Dinopark s pohyblivými modely dinosaurů v životní velikosti.

Parky a zahrady

Americká zahrada Chudenice

Nedaleko Chudenic se ukrývá málo známá národní přírodní památka Americká zahrada, která nabízí svým návštěvníkům možnost romantických procházek lesním arboretem se vzácnými stromy dovezenými převážně ze Severní Ameriky (odtud jméno zahrady). Součástí areálu je i rozhledna s poetickým názvem Bolfánek.

Parky a zahrady

Zoopark Chomutov

V rozsáhlém Zooparku Chomutov mohou návštěvníci obdivovat mnoho zvířat včetně dvanácti celosvětově ohrožených druhů živočichů zapsaných do červené knihy IUCN. Tato zoologická zahrada má také velkou zásluhu na zachování hoholů severních v České republice. U areálu je možnost parkování.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.