Lužické hory a České Švýcarsko - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Českém Švýcarsku a v Lužických horách doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Lužické hory a České Švýcarsko
1
Skanzen Zubrnice

Skanzen Zubrnice

Soubor lidové archtiektury Zubrnice patří mezi nejmladší skanzeny u nás. Do podvědomí lidí se zubrnický skanzen nedostal jen díky své unikátní expozici, ale také díky filmařskému řemeslu. Není to dávno, co se zde natáčely scény do filmů Lidice, Hlídač č. 47 nebo Rebelové.

Památky

Městská památková rezervace Jablonné v Podještědí

Historické centrum města Jablonné v Podještědí je od roku 1992 městskou památkovou zónou. Od začátku devadesátých let je zde postupně utlumována zemědělská výroba a město se více soustředí na turistický ruch. Se svojí bohatou historií má návštěvníkům co nabídnout.

Památky

Loreta v Rumburku

Nejvýznamnější kulturní památkou města Rumburk je Loreta. Je obklopena ambity s křížovou cestou. Patří sem i klášterní kostel Svatého Vavřince a bývalý kapucínský klášter, kde je dnes umístěna knihovna. Loreta byla vystavěna v letech 1704 až 1709 na popud Antona Floriana z Lichnštejna.

Památky

Zvědavá ulička v Rumburku

Při návštěvě města Rumburk mohou návštěvníci obdivovat mnoho turistických zajímavostí. Jednou z nich je také takzvaná Zvědavá ulička nebo také Ulička zvědavých. Vznikla v 18.století v době, kdy město Rumburk zažívalo velký rozvoj textilní výroby. Uličku zvědavých tvoří původní roubené tkalcovské domky.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.