Zobrazit na mapě

Jablonné v Podještědí

Půvabné podhorské městečko Jablonné v Podještědí leží uprostřed zalesněných strání pod Lužickými horami mezi městy Liberec a Nový Bor. Na jeho okraji je několik rybníků. Nedaleko je vybudované golfové hřiště. Návštěvníkům zde slouží i krásné koupaliště a kemp.

Nedaleko města se nachází zámek Lemberk a Bredovský zámek. Z města vede mnoho značených turistických cest a cyklostezek, má tu svůj začátek i mezinárodní naučná stezka Lužické a Žitavské hory. V Jablonném se zachovalo mnoho historických částečně roubených domů.

V roce 1992 bylo Jablonné v Podještědí prohlášeno městskou památkovou zónou. V barokní bazilice Svatého Vavřince a Svaté Zdislavy, postavené architektem Hildebrantem, se nachází hrob svaté Zdislavy. Ve městě a jeho bezprostředním okolí se nalézá mnoho turistických zajímavostí, ať již jde o historické stavby, nebo překrásnou přírodu. Proto je velmi vyhledávaným místem rekreace a odpočinku.    

Fotogalerie - Jablonné v Podještědí

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jablonné v Podještědí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jablonné v Podještědí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa s infrasaunou a neoplocenou zahradou (vířivka, posezení, gril, ohniště, relax koutek) nabízí pronájem na malebném místě u lesa zcela na okraji obce v CHKO Lužické hory.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2470

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0956
Město Jablonné v Podještědí leží mezi Libercem a Novým Borem pod Lužickými horami. Jeho historie sahá do 12. století, kdy do původně slovanských osad začali přicházet němečtí osídlenci. Svůj význam město získalo i polohou na důležité obchodní cestě z Žitavy do Prahy.

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Velká turistická chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, volejbalové hřiště, posezení, ohniště, vyžití pro děti) v naprostém soukromí, obklopena jen přírodou Lužických hor.

15 ložnic / max 52 osob
číslo chalupy: 2170

Zrekonstruovaný jednoduše zařízený rekreační objekt v oplocené zahradě (posezení, ohniště) jen 50 m od koupaliště a jen 500 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Cykloturistika.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9932

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Zcela nová stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu se zastřešenou terasou a oplocenou zahradou leží v malé obci v přitažlivé oblasti severních Čech na Českolipsku s celou řadou možností k výletům.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2332

Rezervováno včera

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Akceptované poukázky a asociace