Zobrazit na mapě

Jablonné v Podještědí

Obce a města

Půvabné podhorské městečko Jablonné v Podještědí leží uprostřed zalesněných strání pod Lužickými horami mezi městy Liberec a Nový Bor. Na jeho okraji je několik rybníků. Nedaleko je vybudované golfové hřiště. Návštěvníkům zde slouží i krásné koupaliště a kemp.

Nedaleko města se nachází zámek Lemberk a Bredovský zámek. Z města vede mnoho značených turistických cest a cyklostezek, má tu svůj začátek i mezinárodní naučná stezka Lužické a Žitavské hory. V Jablonném se zachovalo mnoho historických částečně roubených domů.

V roce 1992 bylo Jablonné v Podještědí prohlášeno městskou památkovou zónou. V barokní bazilice Svatého Vavřince a Svaté Zdislavy, postavené architektem Hildebrantem, se nachází hrob svaté Zdislavy. Ve městě a jeho bezprostředním okolí se nalézá mnoho turistických zajímavostí, ať již jde o historické stavby, nebo překrásnou přírodu. Proto je velmi vyhledávaným místem rekreace a odpočinku.    

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jablonné v Podještědí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jablonné v Podještědí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Velmi pěkná chata k pronájmu v rekreační obci v atraktivní lokalitě u Hamerského jezera (50 m od písečné pláže) v oploceném areálu (travnatá plocha pro míčové hry, tenisový kurt, posezení, gril).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1963

Zrekonstruovaný jednoduše zařízený rekreační objekt v oplocené zahradě (posezení, ohniště) jen 50 m od koupaliště a jen 500 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Cykloturistika.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 9932

Rezervováno 20. 9.

Nová pěkně zařízená chata v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště) v obci jen 100 m od koupaliště s tobogánem a jen 600 m od zámku Zákupy. Máchovo jezero 20 km. Ideální pro cykloturistiku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1136

Účelně a pěkně zařízená poloroubená chalupa se zahradou (posezení, gril) na kraji malé obce ležící přímo pod horou Ještěd jen 200 m od koupaliště a jen 10 km od centra Liberce. Turistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0844

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Akceptované poukázky a asociace