Český les - Muzea - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Českém lese doporučujeme navštívit muzea z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Český les
1
Muzea

Muzeum spisovatele J.Š. Baara

Klenčí pod Čerchovem, v němž se nachází muzeum J. Š. Baara, bylo založeno ve čtrnáctém století spolu s dalšími vesnicemi na ochranu hranic. Historické centrum městečka bylo vyhlášeno vesnickou památkovou rezervací.

Hrady a zámky

Zámek a galerie Klenová

V areálu Klenová najdeme barokní budovu zámku s expozicí historického nábytku a romantickou zříceninu gotického hradu. V té je umístěna galerie výtvarného umění pod širým nebem. Pro veřejnost je otevřeno od dubna do října.

Muzea

Muzeum Chodska

V Domažlicích v monumentálním Chodském hradě z 13. století sídlí v současnosti Muzeum Chodska. V muzeu je obsáhlá a podrobná expozice historie Chodska i jeho okolí. Návštěvníci zde mohou obdivovat například tradiční chodskou keramiku nebo chodské kroje, které ač skromné, jsou velmi krásné.

Muzea

Skanzen lidové architektury Doubrava

V posledních letech velmi stoupla v oblibě muzea v přírodě s expozicí historických venkovských staveb takzvané skanzeny. Ve vsi Doubrava poblíž Chebu je skanzen, ve kterém se nacházejí hrázděné domy, které jsou již evropským unikátem. Jsou nazvány Chebské statky a jedná se o typickou architekturu tohoto regionu.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.