Severní Morava - Lázně - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na severní Moravě doporučujeme navštívit lázně z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Severní Morava
1
Lázně

Lázeňský areál Teplice nad Bečvou

V 16. století byly na Moravě objeveny léčivé termální prameny, u kterých byly založeny lázně Teplice nad Bečvou. Zdejší procedury jsou zaměřeny na srdeční potíže a nemoci oběhového systému. Lázeňské domy stojí v malebném lázeňském parku. Na počátku 20. století byly nedaleko lázeňského areálu objeveny podzemní jeskyně.

Lázně

Lázně Luhačovice

Lázeňské město Luhačovice leží v krásném údolí malé říčky Šťávnice a je obklopeno zalesněnými kopci. Zdejší lázně jsou čtvrté největší u nás. Nejznámějším z místních pramenů je Vincentka. Do Luhačovic se však nejezdí jen kvůli lázeňskému pobytu. Městečko je velmi oblíbeným místem i pro svoji malebnost, krásné okolí a unikátní architekturu.

Lázně

Lázně Jeseník

Jesenický rodák Vincenc Priessnitz založil ve svém rodném městě proslulé lázně, které se specializují především na léčbu cest dýchacích. Slavného rodáka zde připomíná také jeho muzeum v domě, ve kterém se narodil. Zde se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavého o životě a díle této slavné jesenické osobnosti.

Lázně

Lázně Karlova Studánka

Karlova Studánka je malebná obec ležící v údolí Bílé Opavy, v části rezervace pod Pradědem. Známá je především svými lázněmi a je vyhledávaným horským rekreačním střediskem. Návštěvníci obce mohou ochutnat z léčivých pramenů v hezkém Pitném pavilonu. Karlova Studánka patří mezi místa s nejvyšší čistotou ovzduší u nás.

Lázně

Lázeňský areál Velké Losiny

V lázních Velké Losiny se léčí pomocí termálních sirovodíkových pramenů. V lázeňském parku vyvěrá pramen Karel, který je již zdáli patrný díky svému charakteristickému zápachu. V severní části lázeňského parku se nachází termální koupaliště napájené léčivými prameny.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.