Zobrazit na mapě

Lanovka na Černou horu

Turistické zajímavosti

Na východní straně pohoří Krkonoše stojí Černá hora, která je jedním z nejznámějších středisek zimního sportu. Krásně je zde ale i v ostatních ročních obdobích. Pod horou v malebném prostředí Janského potoka leží známé lázeňské město Janské Lázně. Na vrchol Černé hory odsud vede lanová dráha s kabinkami pro čtyři osoby. Délka lanovky je více než dva kilometry a turisté mohou cestou obdivovat překrásný výhled do okolí. U spodní nástupní stanice lanovky je pro turisty zřízeno informační centrum. Na vršku hory je televizní vysílač a pod vrcholem rozhledna. V zimě na Černé hoře probíhají tradiční sáňkařské závody. Je zde i unikátní sáňkařský výtah a tři a půl kilometru dlouhá trasa.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lanovka na Černou horu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lanovka na Černou horu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízený řadový domek na malém neoploceném pozemku (posezení) na okraji turistického a lyžařského střediska jen 300 m od nejbližší sjezdovky. Ideální také k cykloturistice.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1036

Stylová roubená chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v centru obce na velmi atraktivním místě jen 300 m od lyžařského areálu, lanovky na Černou horu a lázeňského centra.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 0922

Prohlíželo 96 lidí

Prostorná horská chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku se nachází na malebné samotě u lesa přímo na turistické stezce vedoucí do Janských Lázní a jen 1,5 km od ski areálu Černá hora.

6 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 1672

Prohlíželo 105 lidí

Pravá krkonošská roubená chalupa s infrasaunou a se 2 společenskými místnostmi (výčepní zařízení) na neoploceném pozemku (posezení, gril) zcela na kraji obce pod lesem pod sjezdovkou.

8 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1351

Ubytování v nové atraktivní roubené chalupě se stylovým interiérem na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště). Ideální pro turistické výlety po celých Krkonoších. Lyžování od 3 km.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1401

Útulně zařízená chata s terasou (posezení, krb, gril) v zahradě oplocené živým plotem na kraji chatové osady jen 200 m od přírodního koupaliště v atraktivní turistické oblasti Krkonoš.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1224

Zděná pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v centrální ale klidné části obce Svoboda nad Úpou u lesa jen 3 km od Janských Lázní (skiareál, lázeňský areál s kolonádou).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1231

Stylová velmi pěkná chalupa k pronájmu se společenskou místností (dětský koutek), oploceným dvorem (posezení, krb) a zahrádkou (houpačky) leží v horské obci v turisty i lyžaři oblíbené oblasti.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 1820

Akceptované poukázky a asociace