Zobrazit na mapě

Lanovka na Černou horu

Turistické zajímavosti

Na východní straně pohoří Krkonoše stojí Černá hora, která je jedním z nejznámějších středisek zimního sportu. Krásně je zde ale i v ostatních ročních obdobích. Pod horou v malebném prostředí Janského potoka leží známé lázeňské město Janské Lázně. Na vrchol Černé hory odsud vede lanová dráha s kabinkami pro čtyři osoby. Délka lanovky je více než dva kilometry a turisté mohou cestou obdivovat překrásný výhled do okolí. U spodní nástupní stanice lanovky je pro turisty zřízeno informační centrum. Na vršku hory je televizní vysílač a pod vrcholem rozhledna. V zimě na Černé hoře probíhají tradiční sáňkařské závody. Je zde i unikátní sáňkařský výtah a tři a půl kilometru dlouhá trasa.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Lanovka na Černou horu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Lanovka na Černou horu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pravá krkonošská roubená chalupa s infrasaunou a se 2 společenskými místnostmi (výčepní zařízení) na neoploceném pozemku (posezení, gril) zcela na kraji obce pod lesem pod sjezdovkou.

8 ložnic / max 26 osob
číslo chalupy: 1351

Dnes zobrazeno 11x

Ubytování v nové atraktivní roubené chalupě se stylovým interiérem na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště). Ideální pro turistické výlety po celých Krkonoších. Lyžování od 3 km.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1401
Černá hora v Krkonoších měří 1299 metrů. Na její vrchol mohou turisté vyjít pěšky po značených turistických cestách. Mnohem pohodlnější ale bude, pokud zvolí cestu lanovou dráhou. Z okének kabin lanovky se otvírají návštěvníkům krásné vyhlídky do údolí Janského potoka i na okolní krkonošskou krajinu.

Útulně zařízená chata s terasou (posezení, krb, gril) v zahradě oplocené živým plotem na kraji chatové osady jen 200 m od přírodního koupaliště v atraktivní turistické oblasti Krkonoš.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1224

Zděná pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v centrální ale klidné části obce Svoboda nad Úpou u lesa jen 3 km od Janských Lázní (skiareál, lázeňský areál s kolonádou).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1231

Stylová velmi pěkná chalupa k pronájmu se společenskou místností (dětský koutek), oploceným dvorem (posezení, krb) a zahrádkou (houpačky) leží v horské obci v turisty i lyžaři oblíbené oblasti.

6 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 1820

Prostorný pěkně zařízený rekreační dům se stolním tenisem leží na oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) v centrální ale tiché části krkonošské obce jen 3 km od Janských Lázní.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1721

Velmi pěkně zařízený bungalov (chata) k pronájmu s terasou (pergola s posezení a grilem) leží na okraji krkonošské obce s okolím vhodným v létě k turistice a v zimě k lyžování (ski areály od 6 km).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9648

Kvalitně zařízená horská chalupa k pronájmu se saunou a terasou v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, posezení, krb) v horské obci v malebném horském údolí u říčky Malé Labe nedaleko lesa.

8 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1527

Akceptované poukázky a asociace