Zobrazit na mapě

Klášter Bechyně

Františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie stojí v Bechyni na okraji města. Klášter založil řád Minoritů ve 13. století. V období husitských bojů byl klášter silně poškozen a opuštěn. Až o mnoho let později na konci 15. století přišli noví řeholníci z františkánského řádu a začali klášter opravovat. To se podařilo i díky pomoci bechyňské šlechty. Klášter byl znovu vystavěn ve stylu pozdní gotiky.

Unikátní jsou zejména vzácné sklípkové klenby kostela a křížové chodby. V roce 1950 byl františkánský řád z kláštera vyhnán státní bezpečností komunistického režimu. Bohužel se již po návratu kláštera církvi po roce 1989 nepodařilo klášter obnovit.

V současné době využívá klášterní prostory základní umělecká škola. V kostele Nanebevzetí Panny Marie se slouží pravidelné bohoslužby. V této době je kostel přístupný i veřejnosti.

Fotogalerie - Klášter Bechyně

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Klášter Bechyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Klášter Bechyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 22x

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (zastřešené posezení, krb) v tiché chatové osadě v atraktivní lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1712

Dnes zobrazeno 66x

Pěkná rekreační chata leží na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v tiché chatové osadě v malebné jihočeské lokalitě přímo u řeky Lužnice (ideální pro rybáře a vodáky) jen 6 km od Bechyně.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1711

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) v chatové osadě pod lesem v atraktivní malebné oblasti u řeky Lužnice (přírodní koupání a rybaření) jen 6 km od Bechyně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1809

Dnes zobrazeno 26x

Zcela samostatná zadní polovina chalupy k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, plocha pro míčové hry, ruské kuželky, posezení, ohniště) v tiché obci jen 7 km od lázní Bechyně.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 0911

Dnes zobrazeno 15x

Stylová nadstandardně zařízená chalupa resp. zrekonstruovaný bývalý mlýn leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v malebné rekreační oblasti přímo na břehu řeky Lužnice (koupání, rybaření).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1170

Dnes zobrazeno 19x

Rezervováno 10. 5.

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s obytnou kuchyní (kachlová pec) v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, posezení, gril) v malebné lokalitě na kraji malé vesničky jen 2 km od Orlické přehrady.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1616

Rezervováno 9. 5.

Nová velmi pěkná chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) leží v chatové osadě u lesa na okraji obce v atraktivní lokalitě nedaleko soutoku řek Vltavy a Lužnice (ideální revír pro rybáře).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2040

Dnes zobrazeno 10x

Zrekonstruovaná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa s posezením, gril) na okraji rekreační osady v malebném prostředí u řeky Vltavy (ideální pro rybáře).

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1761

Akceptované poukázky a asociace