Severní Čechy - Parky a zahrady - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v severních Čechách doporučujeme navštívit parky a zahrady z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Severní Čechy
1
Parky a zahrady

ZOO Liberec

V ZOO Liberec naleznou návštěvníci mnoho zajímavých expozic. Patří k nim například velký výběh pro šimpanze, výběh vzácných bílých tygrů či expozice dravých ptáků. V areálu ZOO je i mnoho možností k odpočinku a pro rodiny s dětmi je zde přichystáno dětské hřiště. ZOO Liberec se účastní mnoha celosvětových programů na záchranu ohrožených druhů živočichů.

Parky a zahrady

Botanická zahrada Liberec

V botanické zahradě čeká na návštěvníky poutavá a zajímavá prohlídka mnoha druhů vzácných rostlin. Milovníky skalniček potěší rozsáhlé alpinium. V devíti zajímavě propojených sklenících je možné obdivovat rozmanité společenství exotických rostlin.

Parky a zahrady

ZOO Děčín

Na vršku Pastýřská stěna se rozkládá Zoologická zahrada Děčín, která byla pro veřejnost otevřena v roce 1949. Její rozloha je pouhých šest hektarů a patří tak k nejmenším v naší zemi. Chovají se zde především vzácné druhy ohrožených zvířat. V ZOO Děčín se daří mnoho z nich úspěšně rozmnožovat. Návštěva ZOO Děčín je možná celoročně.

Parky a zahrady

Arboretum Kunratice

Arboretum najdeme v těsné blízkosti Šluknova. Rozkládá se na ploše čtyř hektarů a je svojí polohou nejseverněji umístěné arboretum u nás. Mé dvě části, v Kunraticích a v Sukově ulici. Je zapsáno do světového seznamu botanických zahrad a arboret.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.