Zobrazit na mapě

Rozhledna Vlčí hora

Turistické zajímavosti

V chráněné krajinné oblasti Labské pískovce na kopci nad obcí Vlčí hora stojí rozhledna, která byla v období let 1885 až 1889 vybudována místním Horským spolkem. Původně dvanáct metrů vysoká rozhledna byla v roce 1908 opatřena střechou a zasklena.

Na vyhlídku rozhledny ve výši devatenácti metrů vede 64 schodů. Z vyhlídkové plošiny se otvírá pohled na Lužické a Krušné hory, Labské pískovce, České a Saské Švýcarsko a při dobré viditelnosti i Jizerské hory a Krkonoše.

Ve stráni pod rozhlednou je studánka Veronika s velmi dobrou pitnou vodou. V okolí studánky bylo vybudováno odpočinkové místo s lavičkami. Nejlepší cesta k rozhledně vede z obce Vlčí hora značenou turistickou cestou od kostela. Cesta vede krásným lesem s odbočkou k Verunčině studánce.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Vlčí hora je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Vlčí hora je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 16x

Malebně do místní přírody zasazená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (trampolína, terasa s posezením, gril, ohniště) téměř na úplné samotě u lesa s výhledem na vrch Vlčí hora s rozhlednou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2467

Prohlíželo 91 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972
V chráněné krajinné oblasti Labské pískovce na kopci nad obcí Vlčí hora stojí rozhledna, která byla v období let 1885 až 1889 vybudována místním Horským spolkem. Původně dvanáct metrů vysoká rozhledna byla v roce 1908 opatřena střechou a zasklena.

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Zrekonstruovaná podstávková chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) a zahradou (bazén, trampolína, posezení) leží ve šluknovském výběžku nedaleko od Českého Švýcarska.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2240

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína, terasa) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Akceptované poukázky a asociace