Zobrazit na mapě

Rozhledna Vlčí hora

Turistické zajímavosti

V chráněné krajinné oblasti Labské pískovce na kopci nad obcí Vlčí hora stojí rozhledna, která byla v období let 1885 až 1889 vybudována místním Horským spolkem. Původně dvanáct metrů vysoká rozhledna byla v roce 1908 opatřena střechou a zasklena.

Na vyhlídku rozhledny ve výši devatenácti metrů vede 64 schodů. Z vyhlídkové plošiny se otvírá pohled na Lužické a Krušné hory, Labské pískovce, České a Saské Švýcarsko a při dobré viditelnosti i Jizerské hory a Krkonoše.

Ve stráni pod rozhlednou je studánka Veronika s velmi dobrou pitnou vodou. V okolí studánky bylo vybudováno odpočinkové místo s lavičkami. Nejlepší cesta k rozhledně vede z obce Vlčí hora značenou turistickou cestou od kostela. Cesta vede krásným lesem s odbočkou k Verunčině studánce.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Vlčí hora je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Vlčí hora je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 98 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Prohlíželo 115 lidí

Zrekonstruovaná podstávková chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek) a zahradou (bazén, trampolína, posezení, gril) leží ve šluknovském výběžku nedaleko od Českého Švýcarska.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2240

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Akceptované poukázky a asociace