Chalupa Javorná na Šumavě

2 ložnice
Domácí zvíře
Cyklotrasy v okolí
Maximálně pro 6 osob
Koupání a vodní sporty v okolí
Les u objektu
Číslo chalupy: 0865

Rodinná dovolená


Pronájem chalupy Javorná na Šumavě - podrobný popis

Pěkně udržovaná 3-pokojová chalupa (70 m2) pro 6 osob na kraji rekreační šumavské obce. Veranda. Chodba. Obytná místnost (20 m2) je vybavena sedacím a jídelním koutem, kamny a TV+SAT. V kuchyni (8 m2) je k dispozici el. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, kávovar, mikrovlnná trouba, el. konvice, sporák na tuhá paliva a jídelní kout. Koupelna se sprchovým koutem a WC – bojler 80 l. V podkroví chalupy se nacházejí 2 ložnice: 1/ (12 m2) se 2 lůžky, 2/ (20 m2) se 4 lůžky a kamny. El. topení nebo na tuhá paliva. Nekuřácký objekt. Na neoploceném pozemku (400 m2) je k dispozici venkovní posezení, přenosný gril a ohniště. Neoplocené parkování. V zimě jsou nutné sněhové řetězy.

Domácí zvíře Ne
Les u objektu Les je od chalupy vzdálen asi 500 m.
Dobře vybavená kuchyně El. sporák (4 plotýnky, trouba), lednička, kávovar, mikrovlnná trouba, el. konvice, sporák na tuhá paliva.
Objekt bez majitele Ano
Povlečení Ano
Satelit Ano
TV Ano
Vzdálenost stravování Restaurace v místě (0,2 km)

Popis objektu majitelem

Útulná, příjemná chalupa v hezkém místě u potoka, poblíž lesa. Je zde klid a zdravý vzduch, hodně možností pro rekreační vyžití procházkami počínaje a výlety autem konče. V zimě jsou poblíž 2 lyžařské vleky pro středně pokročilé lyžaře. Chalupa není přitom příliš vzdálena od státní silnice Klatovy - Železná Ruda. U státní silnice v místě odbočky k chalupě je restaurace s možností stravování. Požadovaná cena ve vztahu ke kapacitě chalupy (6 míst) je solidní. Pro houbaře jsou zde dobré možnosti sběru hub. V zimě jsou zde dobré možnosti pro běžky, v létě na výlety na kole. Hluboké lesy a stále ještě relativně netknutá krajina jsou pro Šumavu typické vlastnosti.

Fakultativní služby

Povlečení v ceně. Ručníky a utěrky vzít s sebou.

Příjezd/Odjezd

16.00-19.00 / 8.00-10.00


Ceník ubytování –  týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou zadány žádné ceny

Poplatky na místě

Rekreační poplatek 10,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie. Poplatek za dřevo.

Platba a délka ubytování

Ceník ubytování chalupy Javorná na Šumavě je stanoven za pronájem celého objektu bez ohledu na počet ubytovaných osob, pokud není v ceníku uvedeno jinak. Standardně je pronájem chalupy poskytován v týdenních turnusech od soboty do soboty nebo v jeho násobcích.

Platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny za pronájem chalupy je třeba uhradit do tří pracovních dní poté, co Vám bude rezervace potvrzena. Doplatek je splatný 22 dní před nástupem na ubytování. Začíná-li Váš pobyt za 25 dní a méně, hradí se po potvrzení rezervace celá částka včetně doplatku. Údaje pro platbu obdržíte v potvrzení rezervace. Podrobnější informace o postupu vyřízení rezervace ubytování ze strany cestovní agentury DDS TOUR naleznete na stránce jak objednávat. V případě zájmu o pobyt nás neváhejte kontaktovat.


Volné termíny –  Týdenní pobyty So - So

  • Aktuálně nejsou dostupné žádné volné termíny

Popis okolí chalupy Javorná na Šumavě

Malá obec Javorná na Šumavě, leží v severní části Šumavy mezi Klatovy a Železnou Rudou. Místo je vhodné k relaxaci, vycházkám do přírody, cykloturistice, stejně tak k výletům za historickými památkami. Koupaliště v místě (1 km) nebo v Běšinách (10 km). Tenisové kurty v místě (1 km). Krytý bazén a posilovna v Klatovech (20 km). Restaurace (0,2 km), nákupy (1 km) v místě. Turistické cíle: Klatovy (Černá věž, katakomby, barokní lékárna), Sušice (Muzeum Šumavy, štítové domy na náměstí), Svatobor (rozhledna), Velhartice (zřícenina hradu), Kašperk, Rábí (zříceniny hradů), Klenová a Švihov (hrady), Horšovský Týn (zámek), Domažlice (štítové domy na náměstí, Muzeum Chodska), Šumava (mj. šumavská jezera – Čertovo, Černé, Laka, Prášilské; Povydří, hora Pancíř s lanovkou).

Tipy od majitele

V okolí jsou dostupná 4 šumavská jezera na české straně (Čertovo, Černé, Prášilské a Laka) a 3 jezera na straně německé (Roklanské, Malé javorenské a Velké javorenské). Dostupná je celá centrální Šumava: naučná stezka po břehu Vydry včetně vodopádů a technické památky elektrárny v Čenkově pile, Rokytenské slatě, Tříjezerní slať, Antygl, Březník s výlety směrem k Luznému. Z hradů a zámků jsou dostupny tyto památky - Velhartice, Klenová, Švihov, Rabí a Kašperk. Z větších měst je možné navštívit Klatovy (Černá věž), Železnou Rudu, Sušici a možná i Domažlice. Z menších míst pak stojí za vidění Srní. Z rozhleden v blízkosti je možné doporučit rozhlednu na Pancíři, Svatoboru a zejména na Poledníku. V nedalekém Německu jsou vynikající možnosti ke koupání. Z Německa je také přistupná nejvyšší hora Šumavy Velký Javor, která je dostupná pěšky nebo lanovkou.

Lyžování v okolí

  • V místě 2 vleky (1 km).
  • Železná Ruda – Špičák (865 - 1202 m. n. m.): 1 lanovka, 6 vleků, délka sjezdovek: 7,8 km, náročnost lehká až těžká, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.

Souhrn rekreačních možností v okolí chalupy Javorná na Šumavě

Cyklotrasy v okolí Ano
Koupání a vodní sporty v okolí Koupaliště v místě (1 km) nebo v Běšinách (10 km), krytý bazén v Klatovech (20 km)
Lyžování v okolí Ano
Tenis v okolí Tenisové kurty v místě (1 km)
Posilovna v okolí Posilovna v Klatovech (20 km)

V naší nabídce naleznete i další ubytování ve stejné lokalitě jako Chalupa Javorná na Šumavě: Chalupa Jižní Čechy, Chalupa Šumava, Chalupa Karlovarský kraj.


Dotazy k pronájmu chalupy Javorná na Šumavě Položit dotaz

Vloženo: 22.2.2013

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné ubytování začátkem května na 4noci, zda-li máte volný termín a kolik stojí ubytování na 4noci? Jsme rodina s 2dětmi. Děkuji, Rašková J.
Vážená paní Rašková,


děkujeme Vám za Váš dotaz k chalupě 0865 Javorná na Šumavě.


Chalupu Javorná na Šumavě nabízíme k pronájmu po celý rok pouze na týdenní pobyty od soboty do soboty. Kratší pobyty bohužel nelze objednat. Tato informace je uvedena pod odkazem Obsazenost chalupy.


V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o rezervaci nás můžete kontaktovat na bezplatné lince 800 101 127 nebo e-mailem.

Vloženo: 10.12.2012

Máte ještě volno ?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den Haslová
Vážená paní Haslová,


děkujeme Vám za Váš dotaz k chalupě 0865 Javorná na Šumavě.


V hlavní zimní sezóně (včetně Silvestra) nabízíme pouze týdenní pobyty, příp.zkrácený pobyt za cenu týdenního.
Termín 29.12.2012 - 5.1.2013 je předběžně volný.


Cena: 22.204,- Kč/objekt/týden. Poplatky na místě: Rekreační poplatek 10,-Kč/osoba/den. Vratná kauce 2000,-Kč. Spotřeba el. energie. Poplatek za dřevo. Poplatek za psa (domácí zvíře) 350,-Kč/zvíře/týden.


V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o rezervaci jsme Vám k dispozici na níže uvedeném kontaktu.

Zobrazit všechny dotazySouvisející objekty

Akceptované poukázky a asociace