Zobrazit na mapě

Tvrz Čachrov

Hrady a zámky

Tvrz Čachrov je jedna z nejvýše položených na našem území, leží uprostřed obce Čachrov, kterou najdete na trase Klatovy - Železná Ruda. Tato mohutná tvrz byla postavena Vilémem z Čachrova v letech 1380-1390. 

Mohutná věžovitá stavba čtvercového půdorysu byla původně obklopena vodním příkopem a hradbou. V polovině patnáctého století byla tvrz připojena k velhartickému panství Děpolta z Týzmberka, byla opuštěna a postupně zpustla. Po rozpadu velhartického panství v polovině šestnáctého století se Čachrov stal opět samostatným statkem a tvrz bya postupně opravena.

V druhé polovině 18. století se z tvrze stala sýpka a v okolí byl vystavěn barokní zámek, který však v roce 1933 vyhořel. Pozůstatky byly zbořeny v 70. letech 20. století.

Údajně se pod ní vinou mnohakilometrové podzemní chodby, které jsou opředeny záhadami a tajemstvími. Tvrz je v současné době nepřístupná. 

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Tvrz Čachrov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Tvrz Čachrov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177

Prohlíželo 399 lidí

Rezervováno včera

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Kvalitně zařízený rekreační dům s velkou oplocenou zahradou (bazén, posezení, gril, houpačky, pískoviště) v tiché části obce s částečným výhledem k hradu Velhartice. Cykloturistika.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0713

Nově zrekonstruovaná chalupa s terasou a částečně oplocenou zahradou na okraji malé šumavské osady u lesa. Výborné podmínky k turistice, cykloturistice i k výletům za hrady a zámky do okolí.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 0218

Prostorná chalupa na velkém pozemku s bazénem, trampolínou, pergolou a krbem zcela na kraji obce v malebné přírodě pod lesem s možností mnoha výletů po celé Šumavě.

5 ložnic / max 16 osob
číslo chalupy: 0715

Stylová kvalitně zařízená horská chalupa s infrasaunou v částečně oplocené zahradě (stolní tenis, šipky, posezení, ohniště, dětský koutek) v malebné šumavské přírodě přímo pod horou Ostrý.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0724

Akceptované poukázky a asociace