Zobrazit na mapě

Tvrz Čachrov

Hrady a zámky

Tvrz Čachrov je jedna z nejvýše položených na našem území, leží uprostřed obce Čachrov, kterou najdete na trase Klatovy - Železná Ruda. Tato mohutná tvrz byla postavena Vilémem z Čachrova v letech 1380-1390. 

Mohutná věžovitá stavba čtvercového půdorysu byla původně obklopena vodním příkopem a hradbou. V polovině patnáctého století byla tvrz připojena k velhartickému panství Děpolta z Týzmberka, byla opuštěna a postupně zpustla. Po rozpadu velhartického panství v polovině šestnáctého století se Čachrov stal opět samostatným statkem a tvrz bya postupně opravena.

V druhé polovině 18. století se z tvrze stala sýpka a v okolí byl vystavěn barokní zámek, který však v roce 1933 vyhořel. Pozůstatky byly zbořeny v 70. letech 20. století.

Údajně se pod ní vinou mnohakilometrové podzemní chodby, které jsou opředeny záhadami a tajemstvími. Tvrz je v současné době nepřístupná. 

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Tvrz Čachrov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Tvrz Čachrov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová velmi pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě v malé obci s nespočtem možností k turistickým výletům a cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1538

Velká účelně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorkem (posezení, gril, ohniště) leží v malé obci jižně od Klatov. Šumava láká k turistice, výletům za historií, houbaření a v zimě k lyžování.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2177
Mohutná věž čachrovské tvrze je dominantou obce Čachrov. Její podzemní chodby ukrývají neobjevená tajemství.

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (terasa se zahradním nábytkem, ohniště) na okraji malé osady nedaleko lesa v malebném šumavském prostředí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2263

Stylová chata k pronájmu s hernou (stolní tenis, kulečník) a neoplocenou zahradou (bazén, posezení, krb) na malebném místě u lesa v sousedství pouze několika chalup v turisticky přitažlivé oblasti.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1534

Pěkně zařízená chata resp. zcela samostatná polovina dvojchaty se samostatným vchodem a zahradou (bazén, krb a pergola) v malé chatové osadě v blízkosti lesa. Ideální podmínky k turistice.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1235

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, gril, ohniště), v chatové rekreační osadě u lesa na okraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Šumavy.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2264

Kvalitně zařízený rekreační dům s velkou oplocenou zahradou (bazén, posezení, gril, houpačky, pískoviště) v tiché části obce s částečným výhledem k hradu Velhartice. Cykloturistika.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0713

Pěkně a stylově zařízená chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (finská sauna, posezení, krb s grilovacím kamenem) leží v malebné krajině na severní straně šumavského podhůří jen 10 km od Klatov.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 24100

Akceptované poukázky a asociace