Zobrazit na mapě

Zámek s muzeem řemesel Moravské Budějovice

Muzea

Kromě zámeckých interiérů s novorenesančním a nádherným barokním nábytkem, je možné se v zámku Moravské Budějovice seznámit s historií města od nejstarších dob až po současnost.

Na zámku jsou vystaveny archeologické nálezy ze zdejšího kraje. V sousední budově bývalých masných krámů se nachází expozice zaniklých a zanikajících městských řemesel. Je tu vystavena i jedinečná kolekce kopií Loštických pohárů ze 16. století a unikátní ucelená sbírka gotických kachlí.

Muzeum také pořádá mnoho různých akcí na nádvoří a v budově zámku. Jsou to koncerty, výstavy, jarmarky, občas se konají i noční prohlídky a akce navazující na roční období Vánoc a Velikonoc.    

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek s muzeem řemesel Moravské Budějovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek s muzeem řemesel Moravské Budějovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní chalupa s prostornou společenskou místností, sklepní vinárnou a wellness leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, trampolína, gril, posezení) jen 15 km od Vranovské přehrady.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1901

Nově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s barokním štítem a uzavřeným dvorem (venkovní posezení, gril) leží v centru malé obce jen 12 km od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavba lodí).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1907

Prohlíželo 91 lidí

Zcela samostatná levá část zrekonstruované dvojchaty s terasou v chatové oblasti v lese jen 180 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavby lodí) a jen 3 km od hradu Bítov.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1112a

Zcela samostatná pravá část zrekonstruované dvojchaty s terasou v chatové oblasti v lese jen 180 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření, plavby lodí) a jen 3 km od hradu Bítov.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1112b

Samostatný jednoduše zařízený apartmán ve druhém patře velké chaty na neoploceném pozemku (altán, stolní tenis, ohniště) v malebné lokalitě jen 200 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1805b

Samostatný jednoduše zařízený apartmán v prvním patře velké chaty na neoploceném pozemku (altán, stolní tenis, ohniště) v malebné lokalitě jen 200 m od Vranovské přehrady (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1805a

Prohlíželo 107 lidí

Mimořádně atraktivní luxusně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (stolní tenis, zastřešené venkovní posezení, výčepní zařízení), s vnitřním vyhřívaným bazénem, saunou a kulečníkem.

5 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 2055

Prohlíželo 137 lidí

Nově zrekonstruovaná velmi pěkná chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a bohatým rekreačně-sportovním a wellness zázemím (bazén, koupací sud, sauna, stolní tenis, stolní fotbálek, gril, …).

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1647

Akceptované poukázky a asociace