Zobrazit na mapě

Zámek Slatiňany

Zámek Slatiňany byl znám jako tvrz na úpatí Železných hor již před 600 lety. Tvrz byla koncem 16. stol. přestavěna na renesanční zámek, ten byl dále rozšířen a novogoticky upraven na přelomu 18. a 19. stol.

V roce 1947 bylo v zámku zřízeno „muzeum koní“ (Hippologické muzeum), které se dělí na vědeckou a uměleckou část a dnes obsahuje celkem více než 2000 exponátů zaměřených na dějiny chovu koní, obrazů, grafiky, porcelánu a gobelínů s koňskou tématikou, postrojů a sedel.

Uvnitř zámku však najdete daleko více zajímavostí. V zámecké knihovně se konají koncerty vážné hudby. Státní zámek Slatiňany byl v březnu 2001 vyhlášen vládou ČR národní kulturní památkou.

Na zámek navazuje prostorný park s cennými stromy a výběhem starokladrubských koní a koně Převalského. Na jižním okraji parku stojí na křemencové skalce miniaturní hrad Kočičí hrádek.

Fotogalerie - Zámek Slatiňany

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Slatiňany je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Slatiňany je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zcela jednoduše zařízený apartmán v chatě se samostatným vchodem na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, ohniště) v chatové rekreační oblasti jen 200 m od přehrady Seč (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1858a

Zcela jednoduše zařízený apartmán v chatě se samostatným vchodem na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, ohniště) v chatové rekreační oblasti jen 200 m od přehrady Seč (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1858b

Prohlíželo 122 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, terasa s posezením, ohniště) v chatové rekreační osadě jen 400 m od vodní nádrže Seč (koupání, rybaření) v malebné krajině CHKO Železné hory.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chaty: 1558

Velmi atraktivní luxusní chalupa k pronájmu se stylovou společenskou místností na velkém neoploceném pozemku (bazén, 2 hřiště, stolní tenis, terasa) v těsné blízkosti skanzenu na Veselém kopci.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 0738

Prohlíželo 94 lidí

Velmi pěkně zařízená prostorná chalupa k pronájmu s hernou (stolní tenis, stolní fotbal) v oplocené zahradě (zastřešený bazén, hřiště, posezení, ohniště) v malé vesničce jen 4 km od přehrady Seč.

4 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 1559

Účelně zařízená chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) u lesa nad říčkou Krounkou na kraji obce. Ideální k výletům (Žďárské vrchy, Toulovcovy Maštale).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2145

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, vířivka, gril) v malé obci v blízkosti CHKO Železné hory a s mnoha možnostmi k výletům (přehrada Seč, zámek Žleby).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1560

Prohlíželo 104 lidí

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, travnatá plocha pro míčové hry, stolní tenis, posezení) v malé obci na úpatí Žďárských vrchů a nedaleko mikroregionu Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0841

Akceptované poukázky a asociace