Zobrazit na mapě

Rybník Vajgar

Rybník Vajgar leží ve středu města Jindřichův Hradec. Je využíván k relaxaci a sportovnímu vyžití. Byl založen ve 14. století jako součást obrany hradu a na chov ryb, který přinášel místní šlechtě nemalé příjmy.

Vajgar je rozdělen mostem pod zámkem na Malý a Velký Vajgar. Na hladině Malého Vajgaru se díky jeho poloze v celé své kráse zrcadlí jindřichohradecký zámek. Velký Vajgar se může pochlubit romantickým ostrovem, který vznikl uměle a byl darem hraběte Černína pro jeho milovanou ženu.

Na březích rybníka Vajgar je několik koupališť, nedávno vybudovaný aquapark a veslařské loděnice.

Fotogalerie - Rybník Vajgar

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rybník Vajgar je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rybník Vajgar je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Jednoduše zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé chatové osadě v krásné lokalitě u lesa jen 200 m od Pěněnského rybníku a jen 7 km od Jindřichova Hradce.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1511

Dnes zobrazeno 8x

Jednoduše zařízená chata s terasou na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v chatové oblasti v malebné lokalitě přímo u Ratmírovského rybníku (koupání) nedaleko lesa. Cykloturistika.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1337

Dnes zobrazeno 12x

Kompletně zrekonstruovaná samostatná část chalupy k pronájmu se zahradou a uzavřeným dvorem (bazén, terasa s posezením, gril) leží zcela na okraji obce v malebné krajině severně od České Kanady.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2160

Dnes zobrazeno 9x

Kompletně zrekonstruovaná samostatná část chalupy k pronájmu s oploceným pozemkem (pergola s posezením a krbem, vířivka) leží zcela na okraji obce v malebné krajině severně od České Kanady.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2295

Dnes zobrazeno 11x

Mimořádně atraktivní původní stylově zařízená dřevěnice s oploceným dvorem (terasa, posezení, krb) na okraji malé a tiché vesničky v malebné krajině severovýchodního výběžku jižních Čech.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1655

Krásná nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu se společenskou místností a oploceným dvorem (zastřešená terasa s posezením, gril, koupací sud) leží v malebné krajině na Jindřichohradecku.

7 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 2128

Dnes zobrazeno 12x

Pěkně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s neoplocenou zahrádkou (posezení, gril) leží v malé obci v malebné krajině nedaleko přírodního parku Česká Kanada (ideální k cyklotruristice).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2054

Netradiční pěkná chata k pronájmu ve stylu severského domku na neoploceném pozemku (posezení, ohniště). Dovolená v malebné krajině přírodního parku Česká Kanada.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1815

Akceptované poukázky a asociace