Zobrazit na mapě

Hornické muzeum v Jiřetíně pod Jedlovou

Muzea

Do komplexu Hornického muzea v Jiřetíně pod Jedlovou spadá stálá expozice instalovaná v rekonstruované budově místní fary, štola Svatého Jana Evangelisty a naučná stezka Údolí Milířky. Návštěva tohoto muzea je velmi zajímavá a neobvyklá právě tím, že zahrnuje různá prostředí, včetně krásné procházky naučnou stezkou.

Expozice umístěná v budově muzea se zabývá především historií vzniku městečka  v souvislosti s rozvojem těžby v rudných dolech a historií místního hradu Tolštejn. Další stálou výstavou je také Pohádková galerie řemesel.

Štola sv. Jana Evangelisty, která je rovněž součástí areálu muzea, pochází již z roku 1781. V roce 1910 zde byla těžba ukončena. Z celkové délky asi osmi set metrů je zpřístupněna necelá polovina.

Hornická naučná stezka, dlouhá přibližně pět kilometrů, prochází údolím potoka Milířka kolem starých lomů a štol s jejichž historií seznamují jednotlivá zastavení, kterých je na trase osm. Jedna ze starých štol se stala zimovištěm netopýrů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hornické muzeum v Jiřetíně pod Jedlovou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hornické muzeum v Jiřetíně pod Jedlovou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Dnes zobrazeno 8x

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Akceptované poukázky a asociace