Zobrazit na mapě

Hornické muzeum v Jiřetíně pod Jedlovou

Muzea

Do komplexu Hornického muzea v Jiřetíně pod Jedlovou spadá stálá expozice instalovaná v rekonstruované budově místní fary, štola Svatého Jana Evangelisty a naučná stezka Údolí Milířky. Návštěva tohoto muzea je velmi zajímavá a neobvyklá právě tím, že zahrnuje různá prostředí, včetně krásné procházky naučnou stezkou.

Expozice umístěná v budově muzea se zabývá především historií vzniku městečka  v souvislosti s rozvojem těžby v rudných dolech a historií místního hradu Tolštejn. Další stálou výstavou je také Pohádková galerie řemesel.

Štola sv. Jana Evangelisty, která je rovněž součástí areálu muzea, pochází již z roku 1781. V roce 1910 zde byla těžba ukončena. Z celkové délky asi osmi set metrů je zpřístupněna necelá polovina.

Hornická naučná stezka, dlouhá přibližně pět kilometrů, prochází údolím potoka Milířka kolem starých lomů a štol s jejichž historií seznamují jednotlivá zastavení, kterých je na trase osm. Jedna ze starých štol se stala zimovištěm netopýrů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Hornické muzeum v Jiřetíně pod Jedlovou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Hornické muzeum v Jiřetíně pod Jedlovou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 11x

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu se zimní zahradou a krbovými kamny leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji městečka v samém srdci Lužických hor.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2241

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (terasa s posezením, gril) leží u potoka v obci s možností krásných výletů do Lužických hor, do NP České Švýcarsko nebo do Německa.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2312
Do komplexu Hornického muzea v Jiřetíně pod Jedlovou spadá stálá expozice instalovaná v rekonstruované budově místní fary, štola Svatého Jana Evangelisty a naučná stezka Údolí Malířky. Návštěva tohoto muzea je velmi zajímavá a neobvyklá právě tím, že zahrnuje různá prostředí, včetně krásné procházky naučnou stezkou.

Dnes zobrazeno 10x

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, pergola, gril, trampolína) na okraji obce u lesa s krásným výhledem na horu Jedlová.

6 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2335

Dnes zobrazeno 9x

Rezervováno 21. 7.

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Dnes zobrazeno 9x

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivka, trampolína, terasa) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní roubená chalupa v oplocené zahradě (vířivka, trampolína, posezení, vyžití pro děti) leží na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Dnes zobrazeno 11x

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Akceptované poukázky a asociace