Zobrazit na mapě

Rodiště Jana Palacha ve Všetatech

Turistické zajímavosti

Nejstarší písemná zpráva o městečku Všetaty pochází z roku 1255. Až do roku 1969 nebyly Všetaty ničím výjimečné. V lednu 1969 se vše změnilo, když mladý student Jan Palach rodák ze Všetat vstoupil do mysli a svědomí celého národa svým statečným činem. Na protest proti okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy se dobrovolně upálil. Od této chvíle vstoupilo městečko Všetaty nesmazatelně do historie našeho národa.

Dlouhá léta se o činu statečného studenta mluvilo jen tajně a nesměly se konat žádné pietní a vzpomínkové akce. To se změnilo po revoluci v roce 1989. Společnost Jana Palacha nechala postupně zbudovat pamětní desku na rodném domě Jana Palacha, sousoší Pocta Janu Palachovi na všetatském hřbitově a sochu posmrtné masky Jana Palacha v hale sokolovny.

Dnes mohou návštěvníci města navštívit expozici ze života Jana Palacha v místní škole, kterou navštěvoval v době svého dětství a která také nese jeho jméno. V budově školy je instalována také Palachova busta z rukou sochařky Vlasty Prachatické.

Každoročně v lednu si Všetaty připomínají slavného rodáka se smutným osudem Jana Palacha.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rodiště Jana Palacha ve Všetatech je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rodiště Jana Palacha ve Všetatech je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Prohlíželo 108 lidí

Stylová poloroubená chalupa s oplocenou zahradou (zapuštěný bazén, trampolína, posezení, gril, ohniště) leží na okraji malé obce Boreč s možností krásných výletů do CHKO Kokořínsko.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1962

Prohlíželo 94 lidí

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Prostorná kvalitně zařízená rekreační vila s wellness zázemím (vnitřní bazén s celoročním provozem, finská a parní sauna) v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) ve vilové čtvrti na okraji města.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2032

Prohlíželo 117 lidí

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorem (trampolína, stolní tenis, šipky, posezení, krb) jen 600 m od hlavní pláže Máchova jezera (písčité pláže, koupání, vodní sporty, rybaření, plavby lodí).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0058

Prohlíželo 142 lidí

Jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Prohlíželo 203 lidí

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Dnes zobrazeno 11x

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Akceptované poukázky a asociace