Zobrazit na mapě

Poutní místo Rokole

Nedaleko obcí Bohdašín a Nový Hrádek v podhůří Orlických hor se nachází poutní místo Rokole, jehož vznik je opředen pověstmi. První pověst vypráví o v lese ztracené dívence, které se při modlitbách zjevila Panna Marie, aby jí vyvedla z lesa. V místě zjevení pak vytryskl pramen a vznikla studánka. Druhá pověst vypráví o slepém synu lesníka, kterého studánka zázračně uzdravila.

Na zázračném místě byla postavena dřevěná kaple, která byla v roce 1859 nahrazena zděnou kaplí s obrazem Panny Marie Rokolské. V roce 1930 zde nechal postavit továrník František Přibyl kostel v novogotickém stylu, ve kterém je umístěna socha Panny Marie. Kousek od kostela stojí dřevěná stavba Lorety s obrazy Panny Marie.

V místě se nachází křížová cesta, duchovní stezka Cesta manželů a originální svatyňka v Čechách po vzoru kapličky v Schönstattě.

Fotogalerie - Poutní místo Rokole

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Poutní místo Rokole je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Poutní místo Rokole je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Jednoduše zařízená chalupa s oplocenou zahradou (terasa a pergola s posezením, ohniště, vyžití pro děti) leží v malé obci na Náchodsku nedaleko Pekelského údolí a jen 10 km od vodní nádrže Rozkoš.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2396
Několika pověstmi opředené mariánské poutní místo Rokole s pramenem, kaplí, kostelem, křížovou cestou a Loretou leží na překrásném místě na kraji lesa. Rok z roku sem během své dovolené v Orlických horách zavítá více a více poutníků a výletníků.

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (bazén, finská sauna, zastřešené posezení, gril) leží u lesa na klidném místě zcela na okraji obce v malebné přírodě Orlických hor.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2380

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s částečně oplocenou zahradou (velký zapuštěný bazén, zastřešené posezení, gril, ohniště) leží na kraji malé obce jen 2 km od vodní Nádrže Rozkoš.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2397

Nová kvalitně zařízená chata k pronájmu se stylovou obytnou místností a terasou leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, gril, ohniště) jen 1,5 km od zámku Ratibořice a Babiččina údolí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2248

Pěkná dobově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na malebném místě s krásným výhledem do okolí na polosamotě v sousedství pouze 4 dalších chalup.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1642

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (pergola s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 8 km od Babiččina údolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1348

Pěkná chata v oploceném areálu 3 chat (terasa, posezení, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 500 m od pláže rekreačního rybníka Brodský (koupání, rybaření) jen 10 km od Náchodu.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1349

Akceptované poukázky a asociace