Zobrazit na mapě

Památná Bratrská lípa

Přírodní zajímavosti

Kunvald ležící nedaleko Žamberka je spjatý s historií evangelické církve Bratrská jednota, která právě zde byla založena v polovině 15. století. O sto let později byla ve středu Kunvaldu vysazena památná Bratrská lípa.

Jedná se o lípu srdčitou, která je unikátní nejen svým stářím, ale také svým tvarem. Vznikla srůstem tří proutků, které byly vysazeny jako symbol víry, lásky a naděje. Bohužel v roce 1930 ničivá vichřice odlomila jeden z kmenů. I tak je tvar lípy stále velmi zajímavý a netypický. Nejširší místo kmene má obvod neuvěřitelných 780 centimetrů a výška lípy je dvacet pět metrů. Stáří stromu je více než 450 let. Zajímavostí je, že dřevo z odlomeného kmene lípy bylo využito na vyřezání kalicha a misky pro Bohoslužby znovuobnovené místní Jednoty bratrské.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Památná Bratrská lípa je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Památná Bratrská lípa je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 19x

Účelně zařízený rekreační objekt k pronájmu s oploceným dvorkem (zastřešená pergola, ohniště) a uzamykatelnou kolárnou v malebné krajině podhůří Orlických hor jen 9 km od přehrady Pastviny.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2037

Dnes zobrazeno 24x

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Dnes zobrazeno 11x

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Moderní kvalitně zařízený domek s terasou v neoplocené zahradě (bazén, dětský koutek, posezení) zcela na kraji obce nedaleko lesa jen 2 km od přehrady Pastviny (koupání, rybaření).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1251

Dnes zobrazeno 8x

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Akceptované poukázky a asociace