Turistické zajímavosti

V jižní části Orlických hor v malebném údolí pod Bukovou horou leží obec Čenkovice. První zmínka o této vesničce pochází z roku 1304. Ta je výborným výchozím bodem pro pěší turistiku. Značené turistické trasy vedou z obce po hřebeni přírodního parku Suchý vrch - Buková hora na Červenovodské sedlo, na turistickou křižovatku Hvězda, k rozhledně Suchý vrch nebo k pevnosti Bouda.

V zimě jsou tyto trasy upravovány pro běžkaře. V zimním období mohou turisté navštívit lyžařský areál Čenkovice, které patří mezi největší střediska zimních sportů v Pardubickém kraji. Pro lyžaře je zde k dispozici 9 sjezdových tratí, 6 lyžařských vleků a 1 dvousedačková lanovka.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Čenkovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Čenkovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mimořádně atraktivní zcela nová roubená chalupa v neoplocené zahradě (posezení, krb, dětský koutek) v tiché části obce v malebné oblasti jižní části Orlických hor s ideálními podmínkami k turistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1645

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, krb) leží na okraji chatové oblasti nad obcí na malebném místě u lesa v turisty přitažlivém přírodním parku Suchý vrch - Buková hora.

2 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 0437
Čenkovice jsou vyhledávané především v zimním období díky svému rozlehlému lyžařskému areálu a mnoha kilometrům strojově upravovaných tras pro běžkaře. Čenkovice však mají svým návštěvníkům co nabídnout i v létě. Obec leží v krásné krajině Orlických hor a je výborným východiskem pro turistiku.

Dnes zobrazeno 13x

Velmi atraktivní srubová chata s terasou leží na velkém přírodním pozemku (bazén, hřiště, posezení, krb) na mimořádně krásné samotě na stráni pod lesem s krásným výhledem do okolí.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1023

Prostorná nadstandardně zařízená vila k pronájmu s wellness (vířivka, finská sauna) na rozsáhlém pozemku s všestranným vyžitím (bazén, lezecká stěna, gril, udírna, ohniště, trampolína, dětský hrad…).

8 ložnic / max 37 osob
číslo chalupy: 2175

Prostorná mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu s obytnou kuchyní, zimní zahradou (vířivka, infrasauna, posezení, gril) a oploceným pozemkem (bazén, trampolína, vyžití pro děti, ohniště).

5 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 2174

Mimořádně atraktivní chata v oplocené zahradě (bazén, trampolína, dětský koutek, posezení, krb, sauna, koupací káď) v malé tiché obci jen 10 km od Dolní Moravy (Stezka v oblacích).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chaty: 1370

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením a krbem, vyžití pro děti) na malebné polosamotě u lesa a pastviny s krásným výhledem do okolí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1927

Dnes zobrazeno 8x

Jednoduše zařízená retro chata v oploceném areálu s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, hřiště, stolní tenis, hřiště) leží na mimořádně krásném místě zcela na kraji obce na polosamotě.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1162

Akceptované poukázky a asociace