Obce a města

Ve Šluknovském výběžku na hranicích s Německem leží město Rumburk. První zmínka o Rumburku pochází již z roku 1298. Jednou ze zdejších zajímavostí je Pomník rumburské vzpoury, který připomíná tragickou událost z května roku 1918, kdy byla krutě potlačena vzpoura místní vojenské posádky. O této události byl natočen film Hvězda zvaná pelyněk.

Nejvýznamnější kulturní památkou Rumburka je bezesporu Loreta, která je dokonalou kopií italského originálu a také nejseverněji umístěnou Loretou v Evropě.

Další stavební památkou města je zámek pocházející ze 16.století. Poměrně brzy přestal sloužit jako šlechtické sídlo a od 19. století zde sídlily různé úřady, včetně soudu. V původní podobě se zachoval pouze portál a některé obvodové zdi. V současnosti v zámku sídlí střední škola.

Z dalších zajímavostí a památek stojí za zmínku Městské vlastivědné muzeum, morový sloup a historické domy na náměstí. Za návštěvu rozhodně stojí rozhledna Dymník v těsné blízkosti města. Je to 15 metrů vysoká kamenná věž, z jejíhož vrcholu je krásný pohled na široké okolí. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rumburk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rumburk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorný velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, posezení, krb) leží na okraji města jen 1 km od místního koupaliště a jen 6 km od vstupu do NP České Švýcarko.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1941

Prohlíželo 124 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Velmi pěkná roubená chalupa k pronájmu v ohrazené zahradě (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, ohniště) v malebné atraktivní lokalitě na kraji malé obce nedaleko Jetřichovických skal.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1569

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Rezervováno 26. 7.

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Akceptované poukázky a asociace