Zobrazit na mapě

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzea

V muzeu kuriozit a rekordů v Pelhřimově na návštěvníky čeká výstava nejroztodivnějších předmětů, zajímavostí a fotografií. Toto muzeum je umístěno v krásných prostorách věže. Návštěvníci stoupají po dřevěných schodech a v jednotlivých ochozech mohou obdivovat expozici netradičních výkonů, výrobků a sbírek.

Jsou zde k vidění opravdu neuvěřitelné exponáty, jako je například pomlázka upletená ze čtyř lidských vlasů, obří třímetrový kartáček na zuby, model pelhřimovského náměstí vyrobený z těstovin a mnoho dalších. Sami návštěvníci se mohou stát spolutvůrci rekordně dlouhé šály, která je zde připravena i s jehlicemi a vlnou pro každého dobrovolníka. Další částí výstavy jsou fotografie výkonů sportovců, siláků a kaskadérů. Každoročně v červnu se v Pelhřimově koná festival rekordů.

Kuriozitou je i to, že mají vstup do muzea zdarma lidé s kuriózní výškou či šířkou a o prvním prázdninovém týdnu děti, které si přinesou vysvědčení se samými jedničkami.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 357 lidí

Pěkná účelně zařízená chalupa leží v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v malebné krajině jihozápadní Vysočiny jen 7 km od Pelhřimova s mnoha možnostmi ke krásným výletům do okolí.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1728

Prohlíželo 191 lidí

Rezervováno včera

Zcela samostatná pěkně zařízená část chalupy na okraji malé obce s uzavřeným dvorem (pergola, posezení, krb) a oplocenou zahradou (bazén, trampolína) s okolím ideálním k cykloturistice.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1431

Prohlíželo 120 lidí

Zcela jednoduše zařízená chalupa na neoploceném pozemku (ohniště) leží na klidném místě na okraji obce v malebné krajině jihozápadní Vysočiny jen 3 km od přehrady Trnávka (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1865

Prohlíželo 98 lidí

Zcela samostatná pěkně zařízená část dvojdomku (chalupy) s vlastním vchodem v neoplocené zahradě (posezení, ohniště) na klidném místě na kraji obce jen 0,9 km od přehrady Trnávka (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1512

Mimořádně atraktivní chalupa s oplocenou zahradou (bazén, terasa s posezením, dětský koutek, zahradní domeček) a s uzavřeným dvorem (vířivka, posezení, krb) na okraji malé vesničky.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chalupy: 1659

Prohlíželo 116 lidí

Zrekonstruovaná účelně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola s posezením) v malé obci na Humpolecku jen 4 km od přehrady Sedlice (rybaření, přírodní koupání).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1731

Prohlíželo 162 lidí

Zrekonstruovaná velmi pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na romantické samotě v údolí v malebné přírodě Vysočiny jen 14 km od Pelhřimova. Cykloturistika.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1165

Prohlíželo 252 lidí

Rezervováno 30. 7.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, gril) v tiché části obce jen 500 m od místního kláštera v malebné krajině jihozápadní Vysočiny 1 km od přehrady Trnávka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1729

Akceptované poukázky a asociace