Zobrazit na mapě

Muzeum malíře Zdeňka Buriana

Muzea

Ve městečku Štramberk mohou turisté navštívit poutavé Muzeum Zdeňka Buriana. Ve dvou patrech je zde bohatá kolekce mapující dílo tohoto významného českého malíře a ilustrátora. Návštěvníci si mohou prohlédnout Burianovy obrazy, na kterých jsou hlavními tématy lidé a zvířata v pravěku a život indiánů a dobrodruhů. Dále jsou zde ukázky mnoha ilustrací z knih a časopisů. Burian za svůj život vytvořil ilustrace a obálky k více než pěti stům knih. Jeho ilustrace dodávají kouzlo nesmrtelným dílům známých autorů jako jsou Jules Verne, Jack London, Karel May, Eduard Štorch, Jaroslav Foglar či Rudyard Kipling.

Na památku si mohou návštěvníci zakoupit pohlednici či plakát s některou z Burianových kreseb nebo knihu s jeho překrásnými ilustracemi.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum malíře Zdeňka Buriana je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum malíře Zdeňka Buriana je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově a kvalitně zařízený rekreační dům k pronájmu se 2 terasami (posezení, gril) leží v historickém centru městečka Štramberk přímo pod hradní věží Štramberská trúba v malebné krajině Podbeskydí.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2070

Dnes zobrazeno 17x

Rezervováno včera

Jednoduše a účelně zařízená chata v oplocené zahradě (terasa, dětský bazének) v chatové osadě u lesa s nádherným výhledem na panorama Beskyd 3 km od Frenštátu pod Radhoštěm (aquapark).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0041

Dnes zobrazeno 8x

Retro chalupa k pronájmu se stylově zrekonstruovaným interiérem a oplocenou zahrádkou (bazén, posezení, gril, ohniště) leží v turisticky zajímavé oblasti Beskyd jen 4,5 km od lanovky na Pustevny.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2180

Dnes zobrazeno 12x

Prostorná kvalitně zařízená chalupa resp. zcela samostatná podkrovní část chalupy se samostatným vchodem s velkou neoplocenou zahradou (pergola, posezení, ohniště, hřiště) v okrajové části obce.

6 ložnic / max 23 osob
číslo chalupy: 1628

Velmi pěkná chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) na neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb, trampolína, dětský koutek) v malé chatové osadě u lesa jen 1,5 km od lanovky na Pustevny.

2 ložnice / max 9 osob
číslo chaty: 1354

Velmi pěkný samostatný apartmán v prvním patře penzionu leží v malebném horském prostředí ideálním k turistice jen 1,5 km od lanovky na Pustevny a jen 0,8 km od lanového parku Tarzánie.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1748

Dnes zobrazeno 13x

Zrekonstruovaná malá chata k pronájmu se zahradou a terasou se nachází v chatařské kolonii na okraji obce jen 6,5 km od aquaparku Olešná. Ideální pro poznávaní regionu Podbeskydí i nedalekých Beskyd.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1828

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (pergola, krb) leží na malebném místě u lesa v chatové rekreační oblasti na úpatí hory Radhoště jen 7 km od Rožnova pod Radhoštěm.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1841

Akceptované poukázky a asociace